Zapach skóry do samochodu – kilka sprawdzonych porad

Gdyby redakcje któregoś z popularnych czasopism zdecydowała się zorganizować plebiscyt na najbardziej eleganckie i najchętniej wyczuwane zapachy świata, aromat skórzanej tapicerki z pewnością znalazłby się w tym zestawieniu naprawdę wysoko. O ile charakterystyczny zapach nowego, właśnie odebranego z salonu auta wprawia kierowców w dobry nastrój, o tyle woń wydzielana przez skórzane obicia u wielu z nich wywołuje wręcz euforię. Nic w tym dziwnego. Zapach skóry jest od dekad uważany za jeden z najbardziej wyrafinowanych, o czym doskonale wiedzą choćby kreatorzy perfum. W wielu najdroższych flakonach, które znajdziemy na drogeryjnych półkach, zamknięty został zapach skóry, który świetnie współgra z innymi składnikami kompozycji zapachowej.

Co zrobić, aby utrzymać zapach skóry wewnątrz samochodu na dłużej?

Jak skutecznie go przywrócić i móc cieszyć się nim na nowo? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów, które warto poznać.

Pielęgnacja skóry zapewni piękny zapach

Nie ulega wątpliwości, że unoszący się wewnątrz samochodu zapach skórzanej tapicerki jest przede wszystkim efektem skrupulatnej pielęgnacji. Pracownicy salonów motoryzacyjnych przykładają dużą wagę do tego, aby sprzedawane przez nich pojazdy prezentowały się możliwie jak najkorzystniej. Poza lśniącą karoserią czy idealnie czystymi szybami znaczenie ma zatem również pierwsze wrażenie towarzyszące przyszłym właścicielom auta zaraz po otwarciu drzwi do kabiny.

W przypadku samochodów wysokiej klasy jego istotnym elementem jest zapach skórzanych siedzeń, który trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Wyczuwając go, klient salonu ma okazję poczuć się naprawdę elegancko, co w dłuższej perspektywie korzystnie wpływa na podejmowane przez niego decyzje zakupowe.

Chcąc sprawić, aby zapach skóry w samochodzie towarzyszył nam możliwie jak najdłużej od chwili zakupu auta, warto poświęcić czas na zadbanie o maszynę. Podstawę stanowią oczywiście właściwe nawyki towarzyszące kierowcom i pasażerom, takie jak m.in. unikanie palenia wyrobów nikotynowych czy spożywania posiłków o intensywnym aromacie wewnątrz auta, ale równie ważne są regularne wizyty w myjni. Jeśli tradycyjne zabiegi czyszczące skórzaną tapicerkę okazują się według nas niewystarczające, można skorzystać z usługi detailingu, czyli udać się do tzw. samochodowego salonu SPA. Właśnie tam, pod okiem prawdziwych znawców i miłośników aut, nasze „cztery kółka” odzyskają dawny blask, a zapach skóry na nowo zagości w kabinie.

Zapachowe chusteczki do skóry

Nie zawsze mamy jednak wystarczającą ilość czasu na to, aby bez pośpiechu udać się do myjni. Jeśli mimo tego zależy nam na tym, aby w samochodzie unosił się przyjemny zapach skóry, warto skorzystać z aromatyzowanych chusteczek pielęgnujących tapicerkę. Nie tylko pomogą one zabezpieczyć delikatną skórę przed przetarciami i zniszczeniem przez promieniowanie UV, ale także spowodują, że w powietrzu zacznie unosić się wyjątkowo przyjemna mieszanina zapachu wanilii i skóry. Takie chusteczki zapachowe do skóry są przy tym wyjątkowo łatwe w użyciu: wystarczy wyjąć je z kompaktowego opakowania i przetrzeć wybrane elementy wyposażenia samochodu. Efekt będzie widoczny niemal natychmiast i utrzyma się naprawdę długo.

New Car – zapach nowej skóry do auta

Doskonałym pomysłem na utrzymanie zapachu skóry w aucie jest zastosowanie odświeżacza samochodowego. Dziś na rynku dostępnych jest wiele różnych form zapachów, dzięki czemu każdy kierowca z pewnością znajdzie coś dla siebie. Tradycyjne przywieszki sprawdzą się, jeśli chcemy poczuć nutkę nostalgii, materiałowe woreczki nadadzą się do schowania w jednej z samochodowych skrytek, a nowoczesne dyfuzory montowane na kratce wentylacyjnej zadowolą miłośników dyskretnego designu. Bez względu na to, na który z formatów zapachu do samochodu się zdecydujemy, za każdym razem możemy wybrać aromat „New Car”. To dzięki niemu nasze auto już na stałe wypełni się zapachem skóry, skutecznie przypominając nam o dniu, w którym wyjechaliśmy nim z salonu. Trwałość zapachu zagwarantuje zastosowanie intensywnych, francuskich perfum, które stanowią bazę tworzenia każdego z odświeżaczy marki Dr Marcus. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na zatrzymanie zapachu skóry w samochodzie, jak najszybciej wyposaż go w odświeżacz z linii Senso „New Car” w jednym z wielu kształtów i modeli.

Podsumowanie: zapach skóry w samochodzie

Zapach skóry w samochodzie jest jednym z najprzyjemniejszych dla wielu kierowców. Jego obecność w kabinie to znak, że właściciel auta dba o nie i stale je pielęgnuje. W utrzymaniu przyjemnego aromatu z pewnością pomogą częste wizyty w myjni samochodowej i ochrona wnętrza auta przed silnymi zapachami, jednak aby charakterystyczny zapach skóry w samochodzie było obecny za każdym razem, kiedy do niego wsiadamy, warto dodatkowo wyposażyć auto w specjalne kosmetyki. Chusteczki zapachowe do skóry pomogą przywrócić świetność eleganckiej tapicerki w kilka sekund, a dzięki montażowi jednego z zapachów „New Car” przykre aromaty staną się jedynie wspomnieniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ