Zapach nowego samochodu – jak osiągnąć? | Dr. Marcus

Każdy z nas kojarzy zapach, kiedy wchodzimy do nowego auta. Bierzemy głęboki wdech i cieszymy się zapachem nowości, który bije od wszystkich elementów wyposażenia auta. Ten efekt szybko jednak znika – po kilku tygodniach użytkowane auto traci swój zapach. Wprowadzamy do niego swoje aromaty, sprawiając, że zapach nowości szybko się ulatnia.

Jak zatrzymać efekt nowości w aucie?

Istnieją jednak sposoby, które pomogą powrócić Ci do pięknych chwil, w których po raz pierwszy wsiadłeś do swojego samochodu. Jak to osiągnąć? Odpowiedź na to pytanie wymaga poruszenia kilku czynników – na zapach w samochodzie wpływają różne elementy, dlatego nie powinniśmy zapominać o żadnym z nich.

Najważniejsze są podstawy, czyli porządek w aucie

Zacznijmy od początku. Najbardziej podstawową rzeczą, która decyduje o zapachu nowości w aucie jest porządek. Chyba nikogo nie zdziwimy tym stwierdzeniem, jednak ilu kierowców faktycznie utrzymuje porządek w swoim aucie? Jest to o tyle trudne, że auto jest miejscem, w którym spędzamy dużo czasu. Pijemy, spożywamy posiłki, często pracujemy, przewozimy naszych pupili – chwile spędzone w aucie można wymieniać bez końca. Utrzymanie porządku nie ułatwia fakt, że nie tylko my w nim przebywamy – również pasażerowie wpływają na czystość we wnętrzu auta. Utrzymanie porządku przy tylu zmiennych nie jest proste.

Dobre nawyki, czyli zabieranie śmieci z auta

Ułatwić je może kilka zasad, które po wcieleniu w życie, znacząco poprawią stan wnętrza Twojego auta. Pierwszym sposobem jest ustalenie reguł – jeśli nie znosisz sprzątać kubeczków i opakowaniach po żywności, ustal zasadę, że wewnątrz auta nie spożywamy posiłków. Zasada ta dotyczy nie tylko kierowców, ale również pasażerów. Jeśli nie chcesz wprowadzać jedzeniowego reżimu dobrą alternatywą dla tej zasady będzie „co wniosłem do auta, to wyniosę”. Na bieżąco wyrzucaj śmieci i przy każdorazowym opuszczeniu samochodu poproś pasażerów o zabranie swoich ze sobą. Poupychane po schowkach papierki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również wydzielają nieprzyjemne zapachy. Chociaż przy kilku pierwszych próbach regularnego wyrzucania śmieci, może wydać się dokuczliwe dla Ciebie i pasażerów – szybko wejdzie Wam to w nawyk i po czasie będziecie robili to automatycznie.

Gruntowny porządek w samochodzie

Po pierwszym kroku czas na kolejny. Po powierzchownych porządkach, czas na te gruntowne. Zrób generalne porządki w swoim aucie. Zajrzyj do zakamarków, które nie są często odwiedzane – tam z pewnością znajdziesz rzeczy, które nie są potrzebne. Wyczyść dywaniki, wytrzyj kurze, usuń plamy z tapicerki i wszystkie zanieczyszczenia, które zaburzają harmonię w Twoim aucie. Nie zapomnij również o bagażniku – to jedna z powierzchni, którą najtrudniej utrzymać w czystości. Aby utrzymać efekt na dłużej, możesz skorzystać z organizerów i pasków elastycznych do bagażnika. Te pomogą utrzymać porządek nawet przy częstych eksploatacjach bagażnika. Po gruntownych porządkach zbliżysz się do efektu nowości w aucie.

Uniwersalne akcesoria i środki do czyszczenia zawsze pod ręką

Gruntowne porządki to jedno, kolejną ważną sprawą jest jego utrzymanie. Większość z nas nie ma czasu na cotygodniowe porządki w aucie, dlatego aby utrzymać czystość na dłużej, warto mieć zawsze pod ręką komplet uniwersalnych środków do czyszczenia. Polecamy w schowku w kokpicie zaopatrzyć się w mokre chusteczki:

Zaletą mokrych chusteczek jest to, że są szybkie w użyciu. Chusteczki od Dr.M Marcus są nasączane specjalnym preparatem, który dokładnie radzi sobie z dedykowanymi zanieczyszczeniami oraz nie pozostawia smug. Dodatkowo chusteczki mają przyjemny zapach, który utrzymuje się na przecieranych chusteczkami powierzchniach.

Zapachy samochodowe z serii „nowy samochód”

Pozostając w temacie zapachów, nie możemy zapomnieć o odświeżaczach do auta. Jeśli wewnątrz Twojego samochodu panuje już porządek, możesz zwieńczyć swoje starania przepięknym zapachem. Z myślą o wszystkich motomaniakach, którzy kochają zapach nowego samochodu, stworzyliśmy dedykowaną linię odświeżaczy „New car”. Znajdziesz je w różnych wersjach – jako ludzik, w szklanym słoiczku, w zawieszce, w woreczku, w żelu oraz w sprayu. Jeśli zależy Ci na trwałości efektu, proponujemy kilka zapachów.

Kuleczki żelowe idealnie sprawdzą się do bagażnika – gdzie w jego rogu nie będą zajmować dużo miejsca, a przy każdym jego otwarciu, będą nas witać zapachem nowości. Na kratkę wentylacyjną polecamy odświeżacz z regulację intensywności. Będziesz mógł kontrolować natężenie wydzielanego zapachu. Jeśli nadal czujesz niedosyt – możesz rozkoszować się zapachem nowego auta z każdym naciśnięciem odświeżacza w sprayu. W kilka sekund przeniesiesz się do momentu, w którym odebrałeś swoje nowe auto!

Podsumowanie: jak osiągnąć efekt nowego samochodu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ