Zapach do łazienki – jaki wybrać? | Dr. Marcus

Łazienka dla wielu z nas jest królestwem. Przychodzimy do niej po ciężkim dniu w pracy, intensywnym treningu, czy ze złym humorem, aby odzyskać siły i odpocząć. W pozostałe dni korzystamy z niej codziennie – dlatego warto zadbać o to, żeby była miejscem, które od wejścia wita nas pięknym zapachem.

Czemu akurat zapach? Bo to jeden z najszybciej działających zmysłów. Przyjemne aromaty wpływają pozytywnie na nasz nastrój. Dzięki nim możemy poczuć się w swojej łazience jeszcze lepiej. Jak uzyskać trwały efekt świeżości? Które z zapachów sprawdzą się do toalety? Zobacz nasze sposoby na pachnącą łazienkę!

Naturalne odświeżacze do łazienki

Przed użyciem jakiegokolwiek odświeżacza, najlepiej jest przewietrzyć pomieszczenie. Otwórz szeroko okno, aby wpuścić do łazienki świeżego powietrza. Wietrzenie łazienki to także kwestia higieniczna. Wilgotne środowisko w łazience może przyczyniać się po powstawania pleśni – a ta, zdecydowanie nie jest wymarzonym zapachem. A później… ukoronuj świeże wnętrze ulubionym zapachem. 

Odświeżacze zapachu do łazienki inspirowane są aromatami natury. Chyba nikomu z nas nie kojarzy się przyjemnie intensywny, cytrynowy zapach, który znany jest nam z choinek zapachowych. Doskonale potwierdza to regułę, że zapachy, które nas drażnią, źle wpływają na nasze samopoczucie. Warto więc wybierać te nuty, które są w zgodzie z naszymi nosami. 

Zapachy do łazienki z patyczkami

Nasi klienci często decydują się na patyczki do łazienki. Są one nasączane olejkami eterycznymi, a sam ich wygląd może stanowić element dekoracyjny. Przewagą patyczków nad odświeżaczami na baterie jest ich trwałość. Patyczki zapachowe uwalniają woń nawet do kilkudziesięciu dni. Dostępne są w dwóch pojemnościach: 50 ml i 100 ml.

Zapachy do szafki z ręcznikami

Do szafki z ręcznikami możesz wrzucić pachnącą saszetkę zapachową. Dostępna w kilku wariantach zapachowych: białe gardenie, letnia lawenda, cytrusowe, orientalne i subtelna bawełna. Jeśli tak jak my lubisz zapach świeżo wypranych ręczników i pościeli – polecamy ten ostatni zapach. Subtelna bawełna utrwali ulotną woń świeżości i sprawi, że do szafy z ręcznikami w łazience będzie sięgało się jeszcze chętniej.

Świece zapachowe do łazienki

Wśród propozycji nie może zabraknąć również świec zapachowych do łazienki. Lampka wina, gorąca kąpiel, ulubiona muzyka… ten klimat może dopełnić tylko aromatyczna świeca. Wystarczy zapalić ją w widocznym miejscu, a świeca doda temu wieczorowi urokliwego klimatu. Świece zapachowe zazwyczaj swoje miejsce znajdują w rogu wanny, aby idealnie dopełnić klimat SPA. Dodatkowo świece mogą służyć aromaterapii. Zapachy pozytywnie wpływają na nasz nastrój i pozwalają na lepsze odbieranie bodźców, które do nas docierają. Wybierz swój ulubiony zapach spośród:

Pochłaniacz zapachów do łazienki 

Na drodze do pięknego zapachu w łazience, mogą pojawić się przeszkody. Te, w postaci dymu tytoniowego lub zapachu zwierząt, często psują cały klimat pomieszczenia. Jeśli w Twojej toalecie utrzymują się nieprzyjemne zapachy, wybierz pochłaniacz zapachów. Ten w kilka sekund poradzi sobie z odorem, który utrzymuje się w łazience.

Zaletą świec jest ich długotrwałość oraz intensywność – wydzielają one zapach również bez zapalania.

Podsumowanie: Jaki zapach do łazienki?

ZOBACZ RÓWNIEŻ