Wosk do samochodu – czym go zastąpić i jak uzyskać ten sam efekt niższym kosztem?

Każdy miłośnik autodetalingu wie, że założenie wosku do samochodu na lakier wymaga wiele czasu. To wieloetapowa czynność, na którą trzeba przygotować sobie duże zasoby czasu i cierpliwości. Proces nakładania klasycznego wosku nie należy do najłatwiejszych i łatwo w nim o błędy. Co najczęściej przytrafia się kierowcom, którzy decydują się na samodzielne nałożenie wosku?

Najczęściej popełniane błędy podczas nakładania tradycyjnego wosku do samochodu

Wybraliśmy najczęstsze błędy, które spotykają kierowców podczas woskowania samochodu:

Jak widzisz, istnieje wiele problemów, na które mogą natrafić osoby decydujące się na nakładanie wosku do samochodu. Jakie rozwiązanie radzimy osobom, które robią to pierwszy raz, a nie chcą uszkodzić swojego samochodu?

Szampon do samochodu z woskiem, czyli płynny wosk do samochodu do łatwego użycia

Jak osiągnąć efekt wosku do samochodu łatwiejszym kosztem i z podobnym efektem? Tu z pomocą przychodzi szampon do samochodu z woskiem. Szampon jest znacząco tańszy od klasycznego wosku samochodowego. Za 1000 ml produktu zapłacimy 9,99 złotych. Szampon z woskiem starczy nam na 20 użyć, ponieważ podczas jednego mycia zużywamy 50 ml produktu na 7 litrów wody.

Czemu wosk do samochodu łatwiej zastąpić szamponem z woskiem?

Odpowiedź jest prosta – wtedy pomijamy wiele etapów samego woskowania i nie narażamy naszego samochodu na możliwe uszkodzenia spowodowane niewłaściwym korzystaniem z wosku do samochodu. Już po samym procesie umycia samochodu, karoseria będzie się błyszczała.

Wosk do samochodu połączony z szamponem, jakie korzyści?

Przy użyciu szamponu z woskiem do samochodu zabezpieczamy powłokę karoserii przed matowieniem. Dzięki składnikom zawartym w szamponie, nadajemy powłoce lakierniczej długotrwały połysk. Co więcej? Składniki preparatu zabezpieczają lakier samochodowy przed szkodliwym działaniem kurzu, brudu oraz promieniowaniem UV.

Taniej i z mniejszym wysiłkiem, czyli płynny wosk do samochodu od Dr. Marcus

Szampon z woskiem oczywiście nie zastąpi tradycyjnego woskowania auta, ale z pewnością będzie jego idealnym uzupełnieniem. Dzięki stosowaniu szamponu z woskiem do samochodu, osiągniesz lepsze efekty, a woskowanie będzie z pewnością rzadziej koniecznością dla Twojego auta. Szczególnie polecamy go osobom, które zaczynają swoją przygodę z autodetailingiem!

ZOBACZ RÓWNIEŻ