Trwały zapach do samochodu – który wybrać?

Skuteczne utrzymanie czystości w aucie polega nie tylko na regularnych wizytach w myjni samochodowej i dbaniu o karoserię. Równie ważnym elementem jest umiejętność wyboru i utrzymania w kabinie samochodowej przyjemnego zapachu. Chodzi tu nie tylko o brak wilgoci, ale też o to, aby podczas wielogodzinnej podróży i codziennych przejażdżek kierowca i pasażerowie byli skutecznie wprowadzani i doskonały nastrój. Jak zadbać o przedłużenie trwałości przyjemnego aromatu, wyczuwalnego zaraz po otwarciu drzwi do samochodu? Na jakie trwałe zapachy do auta warto postawić i jaki wpływ ma działanie odświeżaczy powietrza na komfort jazdy samochodem?

Trwały zapach do samochodu – czyli jaki?

Wiele zapachów do auta, które od dziesięcioleci można znaleźć na sklepowych półkach czy w internecie, zapewnia przyjemny aromat tylko przez kilka pierwszych dni, a często nawet godzin. O ile nie ma nic dziwnego w tym, że ludzi mózg dość szybko przyzwyczaja się do większości aromatów, o tyle w przypadku zapachów samochodowych producenci kładą szczególny nacisk na to, aby pozostawały one wyczuwalne możliwie jak najdłużej.

To, że organizm potrzebuje jedynie kilku minut, aby przywyknąć do poszczególnych zapachów, najlepiej widać w przypadku perfum. Używających ich osobom wydaje się, że ich aromat jest znacznie słabszy niż w rzeczywistości. Jak to możliwe? Niedługo po aplikacji, a także w miarę codziennego używania perfum, intensywnie wyczuwalne pozostają jedynie tzw. nuty głowy. Oznacza to, że właściciele drogeryjnych zapachów są w stanie wychwycić tylko niewielką część kompozycji, zaś reszta pozostaje dla nich nieuchwytna.

Wracając jednak do trwałych zapachów samochodowych – jeśli zależy nam na tym, aby utrzymały się one w powietrzu jak najdłużej, a dodatkowo pozostały wyczuwalne nawet po wielu tygodniach czy miesiącach od instalacji w kabinie, warto postawić na sprawdzone marki i naturalne składniki obecne w składach.

Sposoby na przedłużenie trwałości zapachów do auta

Jednak co zrobić, kiedy już wybraliśmy zapach do auta i chcemy, aby służył nam jak najdłużej? W takiej sytuacji warto poznać sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości zapachu do samochodu.

Jednym z nich jest oczywiście wybór takiej formy aplikacji, która zagwarantuje możliwie jak najdłuższe użytkowanie. W tym przypadku znacznie lepiej niż tradycyjne, kartonowe zawieszki umieszczane zazwyczaj pod lusterkiem wstecznym, sprawdzi się niewielkie urządzenie montowane do kratki wentylacyjnej. Za każdym razem, kiedy uruchomiona zostanie klimatyzacja, podmuch powietrza spowoduje, że do nozdrzy pasażerów i kierowcy dotrze nowa fala przyjemnego aromatu. Jednocześnie nie będzie on uwalniany w sytuacji, gdy samochód pozostaje wyłączony, co pozwoli skutecznie zaoszczędzić produkt.

Jeśli zależy nam na tym, aby zapach w aucie był trwały, a do tego intensywny, warto zainwestować w buteleczkę perfum do auta. W ten sposób będziemy mogli rozpylić niewielką ilość perfum w dowolnym miejscu kabiny i to za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się również zapachy do samochodu w dozownikach umożliwiających regulację intensywności. Dzięki temu właściciel auta samodzielnie zdecyduje, jak wiele aromatu ma być uwalniane do kabiny, a to przełoży się na komfort jazdy.

Chcąc cieszyć się przyjemnym i trwałym zapachem wewnątrz samochodowych skrytek, zdecydujmy się zaś na niewielkie woreczki materiałowe, szczelnie wypełnione żelowymi kulkami zapachowymi w puszcze. Stopniowo uwalniają one zapach niemal przed cały czas od chwili otwarcia, dlatego w niewielkiej przestrzeni sprawdzą się doskonale.

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań trwałego zapachu do auta?

Nie ulega wątpliwości, że dobrze jest wybrać produkt stworzony przez uznaną przez konsumentów markę. Pomocne może się też okazać odwiedzenie tematycznych forów internetowych, na których miłośnicy motoryzacji regularnie dzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi motoryzacyjnych nowości.

Poza tym warto, aby trwały zapach do samochodu był możliwie jak najbardziej naturalny. Intensywne, chemiczne nuty i wzmacniacze stosowane do tworzenia niektórych produktów mają bowiem wyjątkowo niekorzystny wpływ na samopoczucie pasażerów. Choć na początku może się wydawać, że taki zapach do samochodu będzie nie tylko trwały, ale też niezwykle przyjemny, szybko okaże się, że jest on powodem nawracającego bólu głowy i rozdrażnienia.

Podsumowanie: trwały zapach do samochodu

Wybór trwałego zapachu do auta to niełatwa sprawa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wybrać naturalny, ale wyczuwalny aromat, który wspomoże naszą koncentrację. Poza tym znaczenie ma również rodzaj aplikatora, w jakim został umieszczony zapach. Nikogo nie trzeba bowiem chyba przekonywać, że tradycyjne „choinki”, czyli kartoniki wieszane pod lusterkiem wstecznym, mają znacznie mniejszą trwałość niż na przykład zapachy montowane bezpośrednio w samochodowym gniazdku czy zapalniczce.

Aby przedłużyć trwałość zapachu do auta, warto natomiast postawić na przykład na miniaturowe fiolki z atomizerami. Takie rozwiązane pozwoli rozpylić perfumy we wnętrzu kabiny samochodowej za każdym razem, kiedy uznamy to za niezbędne. W ten sposób mózg nie przyzwyczai się do aromatu zbyt szybko, a zapach do auta pozostanie naprawdę intensywny na długo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ