TOP 5 noworocznych postanowień dla kierowcy

Koniec roku sprzyja podsumowaniom. Gdy kończy się świąteczna gorączka i gonitwa za prezentami, możesz wreszcie zrelaksować się, odpocząć i zastanowić się nad wydarzeniami mijającego roku. Czas poświątecznej refleksji to również idealny moment na noworoczne postanowienia. A jakie cele na nowy rok stawiają sobie wielbiciele czterech kółek? Jak je umiejętnie wprowadzić w życie?

Będę lepiej dbać o swój samochód

Nie zwlekaj z zakupem nowych piór wycieraczek, gdy te, które posiadasz są zużyte. Nie odkładaj w nieskończoność wymiany przepalonej żarówki. Pilnuj terminu zmiany oleju silnikowego. Rób regularne i dokładne przeglądy i na bieżąco wymieniaj zużyte części samochodowe. I najważniejsze – dbaj o czystość w swoim aucie. W końcu spędzasz w nim naprawdę dużo czasu, warto byś zadbał o komfort swój i innych pasażerów. Zadanie to nie tylko nie wymaga ogromnego nakładu czasu. Wielu kierowców twierdzi, że sprzątanie i pielęgnowanie samochodu pozwala im się zrelaksować! Wypróbuj profesjonalne kosmetyki Dr. Marcus. Dzięki nim samodzielnie wyczyścisz swój samochód, gdzie tylko chcesz i kiedy tylko chcesz. W naszym sklepie internetowym znajdziesz m.in. szampon, szampon z woskiem, chusteczki do czyszczenia szyb, kokpitu, czy skórzanej tapicerki. Nowy rok to także doskonała okazja do przetestowania nowego odświeżacza do auta. W 2019 jaki zapach wypełni Twój samochód?

Będę bardziej uprzejmy na drodze

Ktoś znów gwałtownie zahamował i w ostatniej chwili uniknąłeś zderzenia? Ktoś jadący przed Tobą wlókł się niemiłosiernie, mimo, że droga przed nim była pusta? Ktoś inny nagle zajechał Ci drogę? Nie denerwuj się! Takie sytuacje niestety nie są rzadkością i lepiej być na nie przygotowanym, by zachować czujność i uniknąć niebezpieczeństwa. Krzyki, wygrażanie pięścią czy trąbienie niewiele zmienią, najważniejsze to zachować spokój i wyjść z każdej stresującej sytuacji obronną ręką. Pamiętaj – traktuj innych uczestników ruchu drogowego tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Uprzejmość nic nie kosztuje!

Będę szlifować swoje umiejętności jazdy

Większość kierowców uważa, że doskonale radzi sobie w trakcie jazdy. Ale czy na pewno tak jest? W obliczu nieprzewidzianej sytuacji czy nagłej zmiany warunków drogowych, często ich pierwszą reakcją jest brak zdecydowania a nawet panika. Dlatego też tak ważne jest doskonalenie swoich umiejętności jazdy i ćwiczenie szczególnie wymagających manewrów. Dzięki regularnym przejażdżkom nie tylko nabierzesz większej pewności za kółkiem. Nie będziesz musiał się również martwić, że możesz wyjść z wprawy lub że zaskoczy Cię awaryjne hamowanie czy konieczność wyjścia z innej, nieprzewidzianej sytuacji.

Będę jeździł bardziej oszczędnie

Ekonomiczna jazda to nie tylko oszczędność dla portfela. To również sposób na wydłużenie żywotności Twojego samochodu. Jazda z równomierną prędkością na niskich obrotach i umiejętne korzystanie klimatyzacji to tylko niektóre ze sposobów pomagające generować oszczędności. Dzięki tym prostym zasadom zużyjesz mniej paliwa, a Twój samochód nie będzie tak podatny na awarie czy usterki. Częste wizyty u mechanika pójdą w zapomnienie, a zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na podróże lub dodatkowe wyposażenie (lub gadżety) do auta!

Będę przestrzegał przepisów ruchu drogowego

To chyba jedno z tych postanowień, które powinien stawiać sobie każdy kierowca. Kto z nas zawsze stosuje się do ograniczeń prędkości? Kto nigdy nie parkuje na zakazie licząc, że uniknie mandatu? Kto z nas rozpędzony przecina skrzyżowanie na tak zwanym „późnym pomarańczowym” świetle? Rozważna jazda to gwarancja bezpieczeństwa, a przestrzeganie przepisów pozwoli uniknąć niebezpieczeństwa na drodze. Unikaj też pośpiechu i brawury – to nie są dobrzy doradcy. Pamiętaj, lepiej zdjąć nogę z gazu i dojechać do celu nieco później, niż narażać się na niepotrzebne ryzyko.

Jakiekolwiek będą Twoje noworoczne postanowienia, pamiętaj – najważniejsza jest ich realizacja! Jeśli sobie coś postanowisz, postaraj się umiejętnie planować i jeden po drugim wprowadzać swoje założenia w życie. Trzymamy kciuki! I nie zapominaj – rozsądek i bezpieczeństwo przede wszystkim!