Zaniedbane felgi? Przywróć im dawny blask!

Felgi są jedną z najtrudniejszych do utrzymania w czystości części Twojego samochodu. Zachowanie ich błysku na dłużej jest niemal niemożliwe, głównie ze względu na zanieczyszczenia, takie jak pył hamulcowy. Niestety jest on w wysokim stopniu korozyjny i może być niezwykle trudny do usunięcia. Nie będziesz mieć jednak z nim problemu, jeśli zadbasz o swoje felgi w sposób, który prezentujemy poniżej.

Krok 1: usuń największe zanieczyszczenia

Trzymając wąż lub myjkę ciśnieniową, usuń wszelkie widoczne zanieczyszczenia i kurz z felg. Uważaj, aby nie uderzyć strumieniem wody w ciężarki równoważące koła, jeśli je posiadasz.

Krok 2: wyszoruj felgi przy użyciu myjki lub gąbki

Jeśli brud na felgach nie jest stary i wielowarstwowy, mycie felg gąbką powinno usunąć większość jego pozostałości. Możesz użyć szamponu samochodowego, aby rozpuścić nieco bardziej zaschnięte zanieczyszczenia.

Krok 3: użyj środku do mycia felg

Titanium płyn do mycia felg dokładnie pozbędzie się wszystkich pozostałości po pyle, gumie oraz asfalcie. Co więcej, środek ten nie spowoduje korozji, więc nie uszkodzi powierzchni felg, nawet jeśli są nieco porysowane. Spryskaj nim nagromadzony brud i pozwól mu samodzielnie rozprawić się z problemem!

Krok 4: opłucz i osusz koło

Po dokładnej kąpieli spłucz felgi wodą za pomocą węża lub myjki ciśnieniowej, aby usunąć wszelkie resztki piany lub cząsteczki upartego brudu. Następnie dokładnie je osusz za pomocą ręcznika lub ścierki z mikrofibry.

Krok 5: zastosuj wysokiej jakości impregnat

Specjalistyczne środki impregnujące do felg zapewniają lepszą ochronę przed wysokimi temperaturami podczas hamowania i nieco zapobiegają powstawaniu trwałych śladów. Nałóż środek na felgę, pozostaw do wyschnięcia i ciesz się czystymi kołami przez wiele tygodni!