Wolność w samochodzie

Pandemia koronawirusa skutecznie zatrzymała nas w domach na długi czas. Na szczęście powoli wszystko wraca do normy, a my coraz częściej możemy cieszyć się innymi niż serial atrakcjami. To nie zmienia jednak faktu, że wciąż należy być w pełni ostrożnym i trzymać dystans od obcych sobie ludzi i zbiorowisk. Na szczęście jest samochód!

Swoja własna przestrzeń

Samochód to bez wątpienia bezpieczne przedłużenie naszej domowej przestrzeni, w której czujemy się bezpiecznie, tylko że na kółkach! To sprawia więc, że własne auto daje nam dodatkową wolność i swobodę nie tylko w przemieszczaniu się z punktu A do B, ale też odkrywania nowych, dotąd nieznanych nam miejsc i zakamarków. Jest to rozwiązanie wręcz nieporównywalne z używaniem komunikacji miejskiej, w której nadal występuje spore prawdopodobieństwo spotkania kogoś, kto jest nosicielem wirusa. Nie wszędzie też da się dotrzeć na rowerze czy na piechotę, więc samochód daje w tym momencie dodatkową możliwość odwiedzenia nieco dalszych obszarów miasta, województwa czy nawet całego kraju. To bez wątpienia daje namiastkę wytęsknionej przez nas „normalności” i beztroski, za którą tak już tęsknimy.

Sprytny sposób na…

Choć miejsca publiczne, takie jak restauracje mogą już funkcjonować i przyjmować z powrotem swoich gości (choć nie bez zachowania odpowiednich odległości i właściwych limitów osób), to minie jeszcze sporo czasu, zanim poczujemy się w nich w pełni swobodnie, nie myśląc o zagrożeniu COVID-19. Na szczęście coraz więcej punktów gastronomicznych oferuje opcję drive-thru. Co kryje się pod tą nazwą? To po prostu możliwość odebrania swojego zamówienia właściwie bez wychodzenia z wnętrza auta, dokładnie tak jak w restauracjach typu fast-food. Drugą możliwością, do której zachęcają knajpki jest samodzielny odbiór przygotowanego na zamówienie posiłku i wzięcie go na wynos. Opcja ta daje naprawdę wiele możliwości, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie, by zjeść swoje ukochane sushi lub pizzę nad brzegiem rzeki, w środku parku lub na promenadzie.

Właśnie dlatego warto szczególnie teraz zadbać o swój samochód. Jego wnętrze może bowiem okazać się wręcz „zbawienne” w poszukiwaniu kolejnych atrakcji i sposobów na nietuzinkowe spędzenie wolnego czasu, do którego byliśmy przyzwyczajeni. Dobrej jakości odświeżacz powietrza i środki do pielęgnacji środka pojazdu zdecydowanie umilą nam te wspólne chwile w nowej rzeczywistości!