Trzy sposoby na czyste szyby w samochodzie

Utrzymanie szyb samochodowych w dobrej kondycji przynajmniej w teorii nie powinno być karkołomnym zadaniem. Niestety rzeczywistość jest nieco inna. Zbierający się kurz i pył drogowy, smugi powstające po niewłaściwym myciu, parowanie od wewnątrz – z tymi i innymi problemami muszą się mierzyć kierowcy na co dzień. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, które mogą pomóc w walce z zabrudzonymi szybami w aucie. Dzięki kilku przydatnym wskazówkom mycie szyb i ich pielęgnacja mogą okazać się łatwiejsze niż myślisz.

Solidne i regularnie czyszczone wycieraczki

To bez wątpienia jedno z podstawowych urządzeń, które pomaga kierowcom w walce o czystość szyb. Ważne, by dbać o dobrą kondycje wycieraczek, ponieważ ich zużyte pióra mogą doprowadzić do poważnych szkód i powodować uszkodzenie lub zarysowanie szyb. Należy je też od czasu do czasu oczyścić z brudu, który nieustannie zbierają. W przeciwnym wypadku zamiast oczyścić szybę, zaczną jedynie rozmazywać wcześniej zebrane zanieczyszczenia. Pamiętaj również, aby wyposażać swoje auto tylko w dobrej jakości wycieraczki od sprawdzonych producentów.

Mycie szyb

Nie jest to skomplikowana czynność. Najważniejsze to pamiętać o tym, żeby myć szyby regularnie. W ten sposób nie doprowadzisz do zbytniego gromadzenia się brudu, który z czasem stanie się trudny do usunięcia. Nie zapomnij też, aby do pielęgnacji szyb przygotować coś więcej niż tylko wodę i gąbkę. Próbując wyczyścić je w ten sposób, możesz być absolutnie pewien, że jedyne co uda Ci się osiągnąć, to tylko więcej smug i zabrudzeń.

Kosmetyki samochodowe

Wyczyszczenie samochodu staje się znacznie łatwiejsze, kiedy korzystasz przy tym z profesjonalnych produktów. Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz szybko pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń z szyb swojego samochodu, sięgnij po Titanium Outside Glass Wipe. Chusteczki z łatwością usuną z zewnętrznej powierzchni szyb wszelkiego rodzaju brud i plamy, które powstały w wyniku działania czynników środowiska naturalnego. Już przy pierwszym kontakcie z szybą pozostawiają ją lśniącą, pozostawiając za sobą przyjemny i niedrażniący zapach oceanu. Nasze chusteczki zostały nasączone preparatem, który odznacza się wysoce skutecznymi właściwościami czyszczącymi. To idealny sposób na czyste szyby i oszczędność czasu.

Pielęgnacja auta z kosmetykami Dr.Marcus jest prosta i przyjemna. Nie warto myć auta każdym środkiem, który wpadnie w ręce. Używaj tylko sprawdzonych preparatów, by zapewnić swoim czterem kółkom właściwą pielęgnację.