Tapicerka jak z bajki

Samochodowa tapicerka to element wyposażenia auta, który podobnie jak kokpit, robi największe wrażenie na pasażerach. Nic zatem dziwnego, że często jest dumą oraz oczkiem w głowie kierowcy! Niestety to właśnie tapicerka jest najbardziej narażona na codzienne użytkowanie, zużycie i to właśnie na niej najwidoczniej odbija się każda podróż. Właśnie dlatego warto o nią regularnie dbać środkami, które zapewnią nam długotrwały, estetyczny wygląd tapicerki. Podpowiadamy, jak robić to skutecznie i sprawnie.

Sposób na czystą tapicerkę

Tapicerka z materiału syntetycznego jest niezwykle komfortowa w codziennym użytkowaniu. Jej temperatura jest zwykle przyjemna dla ciała i można poczuć się w niej dokładnie tak samo, jak na domowej kanapie. Niestety, materiał tekstylny jest bardzo podatny na wszelki brud, a każde, nawet najmniejsze rozlanie napoju lub upuszczenie jedzenia może zostawić trwały ślad na siedzisku. Dlatego też, warto reagować jak najszybciej i mieć w schowku swojego auta sprytny środek do mycia tapicerki lub chusteczki do pielęgnacji Titanum. Za pomocą tych produktów można sprawnie usunąć niechciane plamy z samochodowej kanapy, jeszcze zanim dotrą one do głębszych warstw materiału. Szybkie działanie w awaryjnych sytuacjach połączone z regularną, generalną pielęgnacją auta gwarantuje piękny wygląd syntetycznej tapicerki przez wiele lat.

Skórzany powód do dumy

Skórzana tapicerka jest często postrzegana jako symbol luksusu i wizytówka aut wyższej klasy. Dlatego też decydują się na nią osoby, dla których własny samochód to prawdziwa pasja i osobisty gadżet oraz powód do dumy. Siedzisko ze skóry powinno być pielęgnowane z dużo większą uwagą od standardowej kanapy w samochodzie. Wszystko ze względu na to, że tapicerka z ekologicznej lub naturalnej skóry wymaga niemal takiego samego poziomu pielęgnacji, co nasze ciało. Tapicerka skórzana wymaga regularnego nawilżania i przecierania. W przeciwnym wypadku wyschnie i zacznie się gnieść, kruszyć, a nawet pękać. Dlatego więc warto mieć w schowku chusteczki do czyszczenia skóry, które usuną plamy oraz ochronią skórę przed silnym działaniem słońca. Ich przyjemny, ekskluzywny zapach, który unosi się w aucie przez długi czas, dodatkowo czyni każdą podróż jeszcze przyjemniejszą! Koniecznie sprawdź dlaczego warto postawić na dobre i sprawdzone PRODUKTY.