Stary sprawdzony vs nowy wymarzony

Każdy przyszły właściciel samochodu staje przed poważnym dylematem: kupić samochód z drugiej ręki, oszczędzając tym samym nieco pieniędzy czy zamówić skrojony pod siebie egzemplarz z kosztownego salonu. Dwie strony medalu jak zwykle sprawiają, że decyzja ta nie jest prosta, prawda? Jakie są zatem zalety i wady kupna nowego i używanego auta?

Stare, ale jare!

To słynne powiedzenie świetnie odnosi się do samochodów używanych, którym przyszło zmienić właściciela. Na rynku motoryzacyjnym możesz bowiem znaleźć całe mnóstwo ciekawych ofert w pełni sprawnych aut, których ktoś planuje się pozbyć. Pamiętaj, że wystawianie samochodu na sprzedaż nie zawsze oznacza, że jest ono w opłakanym stanie, ma wady ukryte lub nie sprawdza się w codziennym życiu. Powodem sprzedaży może być zmiana sytuacji ekonomicznej, rodzinnej czy po prostu kaprys aktualnego właściciela. Jeśli tylko jest on osobą uczciwą (postaraj się to wyczuć!), przekaże Ci wszelkie informacje o samochodzie bez zatajania prawdy. Oczywiście znaleźć auto o parametrach, stanie technicznym, przebiegu, a najlepiej i wymarzonym kolorze nie jest łatwe, jednak gdy tylko Ci się to uda z pewnością zadowoli Cię kwota, za jaką możesz je dostać. Wówczas, po przywiezieniu nowego nabytku do domu, warto wykorzystać kosmetyki samochodowe Dr. Marcus. Ich kompleksowe działanie sprawi, iż niemal nie poznasz, że ktoś jeździł nim przed Tobą!

Nowe? Odlotowe!

Nowiutki samochód prosto z salonu to marzenie wielu z nas. Ogromną przyjemnością jest zamówienie nowego modelu auta prosto z linii produkcyjnej, które wygląda i posiada pod maską absolutnie to, czego chcemy. Przyjemność z jazdy nowym samochodem jest ogromna! Niestety musisz liczyć się z tym, że przywilej bycia pierwszym właścicielem słono kosztuje i wymaga często wzięcia kredytu, rat lub skorzystania z leasingu. Nie oznacza to jednak, że płacisz je za nic, poza swą fanaberią! Biorąc auto z salonu dostajesz na nie gwarancję oraz pewność tego, że wszystko jest sprawne i nowe. Co więcej, przez pierwsze trzy lata nie musisz martwić się corocznymi przeglądami technicznymi, a Twój samochód posłuży Ci o wiele lat dłużej, niż ten zakupiony od osoby prywatnej. To jednak nie koniec benefitów! Oferty ubezpieczeń nowych aut są zwykle dużo bardziej atrakcyjne i przyjazne dla portfela, a w samochodzie możesz mieć takie bajery, jak asystent parkowania, panoramiczny dach czy solidny sprzęt grający z dotykowym wyświetlaczem (o których używane samochody mogą niestety zwykle tylko pomarzyć). Kupując nową brykę zapomnij o regularnych wizytach u mechanika! Po wizycie u dealera pozostanie Ci jedynie kupno odświeżacza samochodowego Dr. Marcus o zapachu “New Car”, aby móc wyraźnie świętować przybycie nowego członka rodziny.

Na którą opcję skusisz się tym razem?