Nie bądź głodny w podróży!

Niewielki głód potrafi dopaść nas wszędzie. Jazda samochodem nie jest wyjątkiem! Na taką ewentualność warto przygotować się już wcześniej, dzięki czemu nie zepsujesz sobie przyjemności z podróży. Sprawdź, jakie jedzenie warto zabrać ze sobą do auta.

Orzechy i bakalie

Suszone owoce, takie jak śliwki, morele czy żurawina, to świetne rozwiązanie, gdy w podróży pojawia się ochota na coś słodkiego. Są one źródłem wielu zdrowych składników odżywczych, a jednocześnie świetnie zastępują czekolady czy batoniki. Orzeszki natomiast potrafią szybko dodać energii i skutecznie stłumić uczucie głodu. Co więcej, znajdujące się w nich zdrowe tłuszcze pomagają obniżyć poziom lipidów we krwi. Właśnie dlatego bez wahania wrzuć do swojego schowka również paczkę niesolonych nerkowców, migdałów lub pistacji. Mają one nie tylko świetny smak, ale też długą datę przydatności!

Kanapki dobre na wszystko

Podróżniczy prowiant nie może obejść się bez świeżych kanapek czy kabanosów! Są one świetnym rozwiązaniem w przypadku większego głodu. Nie tylko smakują każdemu, ale są też wygodne w jedzeniu, dzięki czemu ani kierowca ani pasażerowie się nie ubrudzą. Niestety samochód, który jest niewielką i zamkniętą przestrzenią, bardzo szybko potrafi wypełnić się zapachem wędzonej kiełbasy, szczypiorku lub intensywnych serów. Taka woń potrafi pobudzić apetyt, ale też skutecznie zepsuć przyjemność z jazdy. Nie chcąc zatem rezygnować z ulubionego jedzenia, warto wyposażyć się w zapach samochodowy dobrej jakości. Odświeżacze Dr. Marcus skutecznie zneutralizują zapachy w aucie, a następnie wypełnią je swoją własną, piękną kompozycją.

Miętowe must-have

Po posiłkach o wyrazistym smaku nie tylko wnętrze auta potrzebuje odświeżenia. Smak jedzenia utrzymujący się zbyt długo w ustach także może wywołać pewien dyskomfort. Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem na orzeźwienie oddechu są miętowe pastylki lub gumy do żucia. Pomagają nie tylko zadbać o higienę jamy ustnej, ale też ożywić umysł i lepiej skoncentrować się na drodze. Należy jednak uważać z ich ilością, gdyż nadmiar może wywołać problemy trawienne, które z pewnością nie będą mile widziane w podróży.