Najnowsze SUV-y na każdą kieszeń

Auto, które świetnie sobie radzi zarówno w mieście jak i na bezdrożach to marzenie wielu z nas. Właśnie dlatego SUV-y cieszą się coraz większą popularnością. Myślisz, że taki samochód nie jest w Twoim zasięgu? To błąd! Sprawdź, jakie modele są najtańsze i jednocześnie ekonomiczne w utrzymaniu.

Charakterystyczny Suzuki Vitara

Nowy, odświeżony samochód Suzuki Vitara to kompaktowy, pięciomiejscowy SUV, który został zaprojektowany z myślą o przystępnej cenie. Jest to niezwykle praktyczne i łatwe w obsłudze auto, które jednocześnie nie wieje nudą. To mały, charakterny samochód, zupełnie inny niż oryginalna Vitara, którą mogliśmy poznać parę lat temu. Jego 4-kołowy układ napędowy ALLGRIP pozwoli Ci w pełni przejąć kontrolę nad drogą, zaś układ automatycznego hamowania uczyni Twoją jazdę dużo bezpieczniejszą. Wygodę podczas podróży zapewni Ci wysoko osadzona pozycja kierowcy oraz przestronna przestrzeń na nogi. Docenisz również intuicyjnie zaprojektowaną tablicę rozdzielczą. Cena? Już od 61.900 złotych.

Sprytny Fiat 500X

Fiat 500X to designerski, wydajny i mały SUV, który może konkurować z takimi rywalami ,jak Kia Soul czy Skoda Yeti. I choć wygląda na auto, które jest rozszerzeniem oferty dla miejskiego Fiata 500, to w rzeczywistości współdzieli większość swojej konstrukcji mechanicznej z oryginalnym Jeepem Renegade. Fiat 500X z napędem na przednie koła stał się najpopularniejszą wersją siebie. Nic dziwnego! Zarówno wersja benzynowa 1.4 z turbodoładowaniem, jak i 1.6 diesel radzą sobie świetnie na drogach, zapewniając dobrą wydajność i zwrotność, a ich prowadzenie jest proste i wygodne. Model ten oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby z łatwością pomieścić całą, czteroosobową rodzinę, jeśli zatem szukasz czegoś o właściwościach SUV-a i rozmiarach odpowiednich do centrum miasta, to z pewnością powinieneś wziąć tego Fiata pod uwagę. Teraz możesz go mieć już za 59.400 złotych!

Ekonomiczna Dacia Duster

Najnowsza Dacia Duster to mały, wytrzymały SUV, który kosztuje tyle samo, co mały, rodzinny hatchback. Pomimo mocno odmienionego wyglądu, nowy Duster zachowuje swoją znajomą, masywną sylwetkę SUV-a i nadal jest zbudowany z wykorzystaniem tych samych elementów mechanicznych, co swoi poprzednicy. To jednak, co jest dla nas najważniejsze, to fakt, że model ten pozostaje wierny przyjętemu przez markę modelowi biznesowemu: auto ma być funkcjonalne, wygodne i tanie.

Na ten moment oferowany jest niestety niewielki wybór silników, jednak na drodze kompromisu z pewnością znajdziesz wersję dobrą dla siebie. Kolejną ciekawą cechą tego auta jest atmosfera zamkniętej kabiny w środku, która była możliwa dzięki dodatkowej izolacji akustycznej. Spodoba Ci się również przyjemny dla oka kształt deski rozdzielczej oraz bardzo wygodne siedzenia. Co więcej, już po paru przejechanych kilometrach poczujesz, że auto to jest bardzo łatwe do opanowania i będzie świetnym środkiem transportu dla całej rodziny, a to wszystko już od 39.900 złotych.

Kiedy już wyruszysz swoim nowym SUV-em na podbój miasta i dzikich terenów w sercu natury, pamiętaj o regularnej pielęgnacji jego karoserii, kół oraz wnętrza. Szybkie i samodzielne mycie będzie możliwe dzięki kosmetykom samochodowym Dr. Marcus, które w profesjonalny sposób dbają o każdy, nawet najdrobniejszy element auta.