Myć samochód ręcznie czy korzystać z myjni?

Regularna pielęgnacja samochodu nie tylko poprawia jego wygląd, ale także wydłuża jego żywotność i zachowuje wyższą wartość odsprzedaży. Zastanawiasz się, czy myć samochód ręcznie czy lepiej korzystać z myjni? Sprawdź, jakie są różnice pomiędzy własnym myciem, a gotową usługą.

Własna myjnia – zawsze pod ręką!

W samodzielnym myciu swojej fury w domu jest pewna magia – dogłębne mycie karoserii gąbką, precyzyjne polerowanie każdego zakamarku i usuwanie każdej, najdrobniejszej rysy to poziom zaangażowania, który tylko Ty możesz dać swojemu samochodowi. Tylko wzięcie własnego auta pod lupę i dotarcie do wszystkich szczelin sprawią, że Twój samochód może wyglądać na o wiele lat młodszy. To wszystko przy zaoszczędzeniu sporej sumy pieniędzy! Koszty związane z samodzielnym czyszczeniem samochodu ograniczają się do ceny wiaderka, gąbek i kosmetyków samochodowych, które posłużą na wiele myć. Właśnie dlatego nie warto byś oszczędzał na ich jakości i zdecydował się na zestaw kosmetyków Dr. Marcus, który zapewni doskonały efekt każdej kąpieli.

Z taką artylerią będziesz mógł w każdej chwili umyć swój samochód, nie martwiąc się o wolne terminy czy kwestię dojazdu na myjnię i powrotu do domu innym środkiem transportu. Minusy? Jedyne, o czym musisz pamiętać, to zarezerwowanie wolnej godziny ze swojego czasu. Samodzielne mycie samochodu może potrwać nieco dłużej niż zawiezienie auta na myjnię – wszystko zależy jak daleko jest ta najbliższa. Nie jest to jednak żaden problem dla prawdziwych pasjonatów motoryzacji, którzy uwielbiają spędzać czas przy swoich czterech kółkach. To świetny sposób na relaks, wyciszenie i uporządkowanie swoich myśli.

Czystość z automatu

Myjnia samochodowa zdecydowanie przoduje w kwestii samej wygody. Jazda samochodem do miejscowego punktu usług z pewnością jest na swój sposób atrakcyjna i pozwala poczuć się nieco lepiej. Niestety nigdy nie będziesz mieć pewności, że pracownik poświęci Twojemu autu odpowiednią dozę uwagi i dotrze do każdego zakamarku kokpitu czy lakieru. Tymczasem myjnie automatyczne zostawiają niekiedy ślady wody na karoserii, więc uzyskany efekt pozostawia wiele do życzenia. Oddając swoją furkę w obce ręce, trzeba również zaufać całkowicie obcej osobie, która będzie miała do niej dostęp. Nic zatem dziwnego, że większość kierowców zabiera wcześniej wszystkie swoje cenne przedmioty ze schowków.

Nie można nie wspomnieć także o wysokich cenach myjni samochodowych, zwłaszcza w kompletnych pakietach i wersjach z szybkim czasem realizacji. Jedna wizyta może kosztować Cię tyle, co wizyta całej rodziny w niezłej restauracji! I choć korzystanie z myjni gwarantuje rzekomo lepszą ochronę lakieru, to zdecydowanie bezpieczniej będzie, gdy kupisz najwyższej jakości szampon z woskiem Dr. Marcus i powierzysz to zadanie… samemu sobie! Satysfakcja gwarantowana!