KORONAWIRUS. JAK CZYŚCIĆ SAMOCHÓD?

Nowy koronawirus jest przenoszony drogą kropelkową między ludźmi, ale dotykanie zainfekowanych powierzchni również mogą przenosić wirusa. COVID-19 uczulił nas, abyśmy dokładniej myli ręce, ale wciąż mamy wątpliwości, jak dbać o czystość powierzchni, które nas otaczają - w pracy, w domu, w samochodzie. Jak zadbać o czystość w tych miejscach?

Jeśli decydujesz się wsiąść do auta, pamiętaj o umyciu rąk oraz zdezynfekowaniu kluczy do samochodu, klamki, kierownicy, deski rozdzielczej, uchwytu do skrzyni biegów, a nawet przycisków w radio - wszystkie przedmioty i powierzchnie, które często dotykasz (ty i twoi współpasażerowie), powinny być odkażone nawet kilka razy dziennie! Dezynfekcja i czyszczenie wszelkich powierzchni jest bardzo ważna. Dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Samochód to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Dlatego należy utrzymać do w czystości. Zwróćmy szczególną uwagę na foteliki dla dzieci oraz na bagażnik, w którym przewozimy różne przedmioty, na przykład zakupy.  Należy dokładnie odkurzyć dywaniki, podłogę oraz tapicerkę (polecamy specjalne kosmetyki samochodowe: chusteczki do rąk, kokpitu, do czyszczenia szyb na zewnątrz i wewnątrz oraz szampon z woskiem i płyn do mycia szyb i szkła). Warto systematycznie sprzątać samochód.

Objawy korona wirusa są łudząco podobne do wirusowego zapalenia płuc i dobrze nam znanej grypy. Najczęstszymi objawiamy jest gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni i zmęczenie. Jeśli podczas jazdy ty lub twoi współpasażerowie źle się poczują, reaguj od razu! W pierwszej kolejności należy powiadomić swoją stację sanitarno-epidemiologiczną lub zadzwonić do szpitala z oddziałem zakaźnym.

Car Cosmetics