Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

Droga przez mękę. Takim mianem wielu kierowców określa kupno auta z tak zwanej „drugiej ręki”. Znalezienie samochodu, który w stu procentach spełni Twoje wymagania to jedno. Uczciwy sprzedawca to drugie. Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, że zanim wręczysz obecnemu właścicielowi należność za zakupiony pojazd, musisz sprawdzić, czy jego stan zgadza się z tym, który podano w opisie. Doświadczonym kierowcom i osobom pasjonującym się motoryzacją zdecydowanie łatwiej jest uniknąć pułapek zastawianych przez nieuczciwych sprzedawców. Laicy powinni natomiast skorzystać z pomocy lub porady osoby, która ma znacznie szersze spektrum i posiada odpowiednią wiedzę w tym obszarze. Nie jest to niestety prosta sprawa, ale możesz się dobrze przygotować. Kilka prostych wskazówek pomoże Ci kupić używany samochód i nie stracić przy tym za dużo nerwów.

Co możesz zweryfikować samodzielnie?

Niewątpliwie zarówno znajomość tematu, jak i wprawne oko są kluczem do uniknięcia przykrych niespodzianek. Nie musisz jednak być ekspertem w dziedzinie motoryzacji. Sprawdź dokładnie, czy auto nie posiada śladów rdzy na nadwoziu w szczególności w miejscach, gdzie zdecydowanie nie powinna się znaleźć – na przykład pod wykładziną bagażnika. Z łatwością będziesz w stanie również dostrzec przebarwienia, pęknięcia czy wybrzuszenia lakieru. To kolejny, niepokojący znak, że ktoś ostatnio „majstrował” przy aucie próbując ukryć wady i uszkodzenia karoserii. Następnie upewnij się, że szyby pozbawione są rys i odprysków. Brak plastikowych osłony pod maską i nadwoziem to kolejny powód do zmartwień, podobnie jak ślady wilgoci na podsufitce i wykładzinie. To tylko niektóre z czynników, na które musisz zwrócić uwagę, jeśli zdecydujesz się na zakup używanego samochodu.

Kupiłeś samochód. Co dalej?

Czas odświeżyć samochód! Zaopatrz się w zestaw kosmetyków samochodowych, by zapewnić sobie komfortową jazdę czystym pojazdem! Szampon samochodowy z woskiem nada karoserii elegancki połysk i sprawi, że auto odzyska dawny wygląd. Płyn do mycia tapicerki pozwoli szybko i efektywnie pozbyć się wszelkiego rodzaju plam i zabrudzeń, które mógł po sobie pozostawić dawny właściciel. A na koniec płyn do mycia felg. Tak odświeżony look używanego samochodu sprawi, że każda, nawet najdłuższa droga będzie przyjemna. Sięgnij po profesjonalne i sprawdzone kosmetyki samochodowe Dr.Marcus i zapewnij sobie komfortowe doznania podczas jazdy swoim nowym (używanym) pojazdem.