Jak produktywnie wykorzystać czas w korku?

W dzisiejszych czasach utknięcie w korku jest tylko kwestią czasu. Jeśli mieszkasz w dużym mieście lub wybierasz się na urlop w popularne miejsce, możesz być pewien, że prędzej czy później spędzisz kilka godzin w sznurze aut. I choć nie masz wpływu na ilość samochodów, która korzysta z tej samej drogi, to masz wpływ na to, jak wykorzystasz czas podczas jazdy z prędkością 10km/h. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zabić korkową nudę i nie doprowadzić do narastania swojej frustracji i złości.

1. SŁUCHAJ KSIĄŻEK
Audiobooki na różne tematy są dostępne na CD w większości księgarń. Jazda w korku to idealny czas, aby wreszcie móc ich posłuchać. Pamiętaj, że istnieje szereg audiobooków o rozwoju osobistym, historii, nauce języków czy znanych osobistościach. Są także liczne publikacje dostępne bezpłatnie, do pobrania w formacie audio. Możesz je nagrać na płycie CD i odtwarzać w swoim samochodzie. Nie masz radia? Pobierz audiobooki na swój telefon i słuchaj na słuchawkach!

2. ZANURZ SIĘ W MUZYCE
Z pewnością często słuchasz radia w samochodzie, ale czy zdarza Ci się szczerze wsłuchiwać w piosenki, które w nim lecą? Stanie w korku to doskonały moment, aby prawdziwie zawiesić się na muzyce i dostrzec niezauważone wcześniej nuty czy znaczenia słów. Zabierz z sobą na warsztat całą płytotekę ulubionego wykonawcy lub składanki tematyczne. Podróż od razu stanie się przyjemna!

3. WYKONAJ ZALEGŁE POŁĄCZENIA
W dzisiejszym świecie mamy naprawdę mało czasu na kontakt z dalszą rodziną i przyjaciółmi. Wykorzystuj czas spędzany w korku na dzwonienie do osób, których dawno nie słyszałeś. Pamiętaj jednak o korzystaniu z zestawu głośnomówiącego. Będziesz zaskoczony jak wiele osób ucieszy się, gdy ponownie usłyszy Twój głos!4. SPOKOJNIE POMYŚL

Siedzenie w ciszy (w korku) również może być korzystne. Wykorzystaj ten długi czas za kółkiem na przemyślenia i szczegółowe planowanie. Pomyśl o bieżących i przyszłych projektach oraz planach. Opracuj własną strategię działania. Przeanalizuj swoje postępowanie dotyczące kariery lub wgryź się w problemy towarzyskie. Aby cała analiza nie poszła na marne, trzymaj długopis i papier pod ręką by zrobić notatki. Po dotarciu na miejsce wprowadź je w komputer lub telefon i zacznij działać mądrze!

5. MEDYTUJ
Czekanie na zielone światło to doskonała okazja do medytacji. Jak ją uskutecznić? Pobierz relaksacyjną muzykę, powieś odświeżacz powietrza Dr. Marcus o kojącym zapachu, wyłącz telefon i zanurz się w swoim wnętrzu. Wykorzystaj ten czas, aby się uspokoić i po prostu uśmiechnij się do swojego ja. Odrzuć wszelkie myśli i po prostu bądź. Będziesz zaskoczony, jak szybko znajdziesz się na miejscu!