Jak ogrzać zimne wnętrze samochodu

Jesień dobiegła końca, poranki stają się z dnia na dzień coraz chłodniejsze, a minusowa temperatura w nocy już nikogo nie zaskakuje. Wraz z nadejściem zimy kierowcy muszą się zmierzyć z szeregiem niedogodności spowodowanych przez gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne. Są one szczególnie dotkliwie odczuwane przez użytkowników pojazdów, które nie są garażowane. Zamarznięte szyby, czy zamki, problemy z odpaleniem silnika samochodu to tylko wierzchołek góry lodowej. Jednym z najbardziej irytujących skutkiem zimowego ochłodzenia jest wyziębione wnętrze samochodu. Nie ma chyba nic gorszego niż wyjście z ciepłego domu czy mieszkania na mróz, tylko po to, by za moment znaleźć się w równie zimnym aucie. Czy jesteśmy skazani na rozpoczynanie codziennej podróży w zimnie? Czy można temu zaradzić?

Ogrzewanie postojowe – najlepszy, zimowy przyjaciel kierowcy

Znany scenariusz – mroźny poranek, szyby pokryte szronem, drogi skute lodem. A Ty oczywiście w biegu, kiedy niestety musisz spędzić trochę czasu na skrobaniu szyb. Nie jesteś sam, wiele osób mierzy się z takimi problemami każdego ranka. A w końcu każdy kierowca chciałby wsiadać do ciepłego, nagrzanego wnętrza samochodu. Dzięki temu nie musiałby zakładać bardzo grubej kurtki, ani nosić rękawiczek, a z rozgrzanych wcześniej od środka szyb lód spłynąłby sam. Tak może być. Musisz jedynie wyposażyć swój pojazd w ogrzewanie postojowe z programatorem.

Tak zwane webasto pomoże Ci ogrzać kabinę samochodu usuwając jednocześnie szron z szyb i zapobiegając przymarzaniu drzwi i uszczelek. Kierowca wsiadając do auta ma więc od razu zapewnioną odpowiednią widoczność oraz może się cieszyć przyjemnym ciepłem wnętrza pojazdu. Co więcej nie musisz uruchamiać silnika, by ogrzewanie postojowe zaczęło działać.

A jak działa?

System ogrzewania postojowego wykorzystuje układ chłodzenia silnika oraz układ wentylacyjny. Nieduży agregat grzewczy, który jest sercem całego systemu pracuje niezależnie od silnika, a paliwo potrzebne do jego zasilania jest pobierane prosto ze zbiornika paliwa. Powietrze zasysane jest do agregatu, a następnie uruchamiany jest obieg płynu chłodniczego silnika samochodu.  Gdy płyn odpowiednia się nagrzeje, zostaje wprowadzony w obieg, podczas którego oddaje ciepło. Krąży pomiędzy agregatem, wymiennikiem ciepła a silnikiem i by znów wrócić do agregatu, gdzie jest ponownie podgrzewany. Przy pomocy układu  wentylacyjnego całe ciepło wytwarzające się w tym procesie zostaje przekazywane do kabiny samochodu. System jest w stanie ogrzać wnętrze auta w ciągu 20 minut od jego uruchomienia.

Zainwestuj w system ogrzewania postojowego już dziś. Dzięki niemu zimą nie trzeba skrobać szyb, znika problem z rozruchem, a ponadto pozbywasz się nieprzyjemnego zimna z wnętrza auta. Teraz możesz zacząć zimowa przejażdżkę w komfortowych warunkach , które osiągniesz bez żadnego wysiłku.