Ice ice baby - sposoby na sprawne odmrażanie szyb

Problem znany wszystkim kierowcom. Nie w sposób od niego uciec w zimie. Mowa oczywiście o skutych lodem i śniegiem szybach. Wraz z pojawieniem się przymrozków, jednym z codziennych rytuałów kierowcy staje się skrobanie szyb. Problem ten staje się wyjątkowo uciążliwy szczególnie wtedy, gdy spieszysz się do pracy, czy na wcześniej umówione spotkanie. Niestety dotyczy on wszystkich użytkowników pojazdów, którzy parkują je na zewnątrz. Ale nie wszyscy wiedzą jak sobie z nim skutecznie radzić, oszczędzając przy tym czas i nerwy. Podpowiadamy jak szybko uporać się z osadzającym się na szybach śniegiem i lodem i bezpiecznie wyruszyć w drogę.

Zmiotka i skrobaczka – najlepsze zimowe przyjaciółki kierowcy

Te praktyczne narzędzia powinny znaleźć się w schowku lub bagażniku każdego rozsądnego kierowcy. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą okazać się pomocne. Koszt ich zakupu jest raczej niewielki, a mogą Ci służyć przez długie lata, jeśli wybierzesz odpowiednio trwałe materiały oraz zmiotkę i skrobaczkę o  dużej powierzchni czyszczącej. Pamiętaj również by w czasie używania skrobaczki zastosować  jednocześnie odmrażacz. Dlaczego? O ile skrobaczka nie stanowi żadnego zagrożenia dla szyb, o tyle drobinki kurzu i brudu osadzające się na szybie już tak. Jeśli w trakcie czyszczenia przyciśniesz je do szyby, zarysowania gotowe!

Kosmetyki do samochodu

Usuwanie lodu z szyb za pomocą skrobaczki jest skuteczne, choć bywa również czasochłonne. Jeśli się spieszysz, lepiej skorzystać z pomocy specjalistycznych środków chemicznych. Wielu kierowców wybiera właśnie to rozwiązanie, jako najłatwiejszy (i najszybszy!) sposób na pozbycie się lodu z szyb samochodowych. Tak zwana chemia samochodowa, to środki, które dzięki swoim właściwościom rozpuszczają lód, co czyni jego warstwę łatwiejszą do późniejszego zeskrobania z szyb. Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz pozbyć się zamarzniętej warstwy śniegu i lodu, która skuła szyby Twojego auta, sięgnij po Titanium Odmrażacz do szyb Dr.Marcus. Ten środek działa szybko i bezpiecznie dla Twojego samochodu, usuwając lód, szron i zamarzniętą pokrywę śnieżną. Co więcej, jest to absolutnie bezpieczny kosmetyk, który nie powoduje uszkodzeń gumowych elementów karoserii ani wycieraczek.

Chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze, zainwestuj w skuteczny i sprawdzony środek. Dr.Marcus gwarantuje, że Titanium Odmrażacz do szyb pozwoli Ci z łatwością pozbyć się problemu zamarzniętych i skutych lodem szyb, nawet w ekstremalnych warunkach do -35 stopni Celcjusza.