Drugi etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Drugi etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

W środę, 29 kwietnia Rząd prowadził drugi etap łagodzenia restrykcji. Już po majówce, 4 maja ponownie będą działać galerie handlowe, hotele instytucje kultury. Od 6 maja działalność wznowią żłobki i przedszkola oraz zabiegi rehabilitacyjne.

Liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce to 12 515. Zgonów 606. Liczba potwierdzonych przypadków na świecie to 3,1 min w tym 218 tyś zgonów. Czy decyzja o szybszym złagodzeniu obostrzeń jest słuszna?

O otwarciu żłobków ostatecznie zadecydują sami założyciele placówek. Państwo ma im zapewnić środki dezynfekcyjne oraz wyznaczyć wymogi sanitarne. Nadal jednak będą przysługiwać zasiłki dla rodziców dla tych, którzy zdecydują zostać w domach.

W galeriach handlowych obowiązywać ma wciąż zasada o jednej osobie na 15 m kw. Ta sama zasada obowiązuje w kościołach.

Premier Morawiecki oznajmił, że w Polsce jest więcej przypadków wyzdrowień, niż nowych zakażeń.

W trzecim etapie otworzą się zakłady gastronomiczne i fryzjerskie, salony kosmetyczne i sklepy w galeriach handlowych. Imprezy sportowe będą dopuszczalne do 50 osób.

W czwartym etapie mają działać salony masażu, solaria, siłownie a także kina i teatry. Wszystkie odmrożenia będą miały określone wymogi sanitarne.

Pierwsze czytanie nowego projektu Tarczy antykryzysowej 3.0 odbędzie się w środę. Co to oznacza dla firm transportowych? Wsparcie, zwłaszcza dla firm, które oferują transport pasażerski.

Podczas jazdy samochodem należy wciąż jednak pamiętać o jego dezynfekcji i utrzymaniu w czystości. Wsiadając do auta myj najczęściej dotykane przedmioty: klamkę, kluczki, lusterko, radio, kierownicę. Dezynfekcja i czyszczenie wszelkich powierzchni jest bardzo ważna. Dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyko zakażenia. Zwróćmy szczególną uwagę na foteliki dla dzieci oraz na bagażnik, w którym przewozimy różne przedmioty, na przykład zakupy.  Należy dokładnie odkurzyć dywaniki, podłogę oraz tapicerkę (polecamy specjalne kosmetyki samochodowe: chusteczki do rąk, kokpitu, do czyszczenia szyb na zewnątrz i wewnątrz oraz szampon z woskiem i płyn do mycia szyb i szkła). Warto systematycznie sprzątać samochód.