Dobry klimat w aucie!

Ciężko wyobrazić sobie tegoroczne lato bez klimatyzacji w samochodzie. Jest to dodatek, który w nieoceniony sposób podnosi komfort jazdy i czyni podróż przyjemną, także podczas największych upałów. Aby jednak klimatyzacja w Twoim aucie działała jak najdłużej, powinieneś o nią dbać. Sprawdź, co warto wiedzieć!

Uzupełnienie mode on

Istnieje wiele powodów, dla których klimatyzacja powinna być systematycznie uzupełniana. Najbardziej oczywisty z nich? Zapewnienie pasażerom oczekiwanego chłodu podczas podróży w upalną pogodę! Uzupełniaj swoją klimę również po to, aby w przyszłości nie płacić za drogie elementy wymienne i jej naprawę. Uzupełnienie gazu w klimatyzatorze to koszt rzędu 150-200 złotych i taki wydatek warto ponieść przynajmniej raz na dwa lata (w zależności od tego, jak często się schładzasz). Dzięki temu będziesz mógł w pełni cieszyć się możliwościami A/C.

Grzyby precz!

Uzupełnianie gazu to jedno, jednak niemniej ważne jest samo czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji. Zaniedbanie tej czynności z pewnością doprowadzi do wydobywania się nieprzyjemnego zapachu z nawiewów. Nie zapominaj też, że niezatrzymany rozwój grzybów i bakterii we wnętrzu całego mechanizmu może nawet zaszkodzić Twojemu zdrowiu! Właśnie dlatego powinieneś serwisować swoją klimatyzację przynajmniej raz do roku, najlepiej oddając samochód w ręce zajmujących się tym specjalistów.

Mądre użytkowanie

Przegląd i serwis klimatyzacji powinny bez wątpienia znaleźć się w Twoim corocznym kalendarzu. Wiedz jednak, że równie ważne jest mądre używanie A/C w życiu codziennym. O czym powinieneś pamiętać? Przede wszystkim miej świadomość, że system będzie działał prawidłowo tylko wtedy, gdy ​​okna samochodu będą zamknięte. W innym przypadku nie tylko tracisz pożądany efekt, ale także zmuszasz silnik do cięższej pracy. To jednak nie koniec! Używaj klimatyzacji regularnie, ponieważ wyłączenie jej na dłuższy czas może doprowadzić do zastoju, który ograniczy jej skuteczność. Nie unikaj również używania wentylatorów! Ich uruchomienie (nawet na kilka minut!) może pomóc w usunięciu nadmiaru wody, która w przeciwnym razie zalegałaby w filtrach klimatyzacji. Na koniec przywieś na kratkę wentylacyjną odświeżacz powietrza Dr. Marcus i ciesz się przyjemnym chłodem w połączeniu z ulubionym zapachem!