Części samochodowe - nowe czy używane?

Liczba zarejestrowanych samochodów rośnie z roku na rok, mimo, że zakup auta to często poważne obciążenie dla domowego budżetu. A skoro zarówno kupno auta jak i późniejsze jego naprawy to spory wydatek, każdemu kierowcy zależy na utrzymaniu jak najdłuższej sprawności i żywotności pojazdu.

Części samochodowe – nowe czy używane?

Dylemat wielu kierowców. Perspektywa zaoszczędzenia na częściach samochodowych jest niezwykle kusząca, ich koszt często bywa niemały. Pytanie tylko czy faktycznie oszczędzamy czy narażamy się na jeszcze większe wydatki? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Gdzie kupować części samochodowe?

Zakup części w sklepie stacjonarnym mógłby się wydawać najlepszym wyjściem. Niezależnie od tego czy jest to sklep producenta czy niezależna firma, możemy liczyć na pomoc sprzedawców i całkiem spory wybór części. Wielu kierowców uważa, że zmniejsza to ryzyko nieudanego zakupu i ułatwi sprawę ewentualnej reklamacji. Zdania oczywiście są podzielone – o ile kontakt personalny ze sprzedawcą jest wygodniejszy to w porównaniu ze sklepami internetowymi, ceny w sklepie stacjonarnym są często wyższe. Tańszą opcją jest zdecydowanie zakup online.

Używane części są tańsze

To prawda. Niestety często zakup części używanych to loteria i próżno liczyć na gwarancję, że dany komponent będzie rzeczywiście działał. Dodatkowo, jeśli zastanowisz się nad faktem, że części pochodzą z aut wycofanych z dalszej eksploatacji, ich zakup wydaje się nie być dobrym pomysłem. Tak naprawdę nie jesteś w stanie sprawdzić w jakim stopniu faktycznie są zużyte ani też czy pochodzą z legalnego źródła.

Nowe części nie muszą być drogie

Nie muszą – to fakt. Zakupy w sklepach internetowych gwarantują zdecydowanie niższe ceny niż w punktach stacjonarnych. Dodatkowo pozwalają oszczędzić czas – nie musisz przecież wychodzić z domu, żeby dokonać zakupu, a zamówione komponenty zostaną dostarczone wprost pod Twoje drzwi. Ważne, aby sprawdzić opinie o sklepie i wiarygodność sprzedawcy. Upewnij się również, że komponenty będą pasować do naszego samochodu i że są oryginalne.

Kupuj części tylko ze sprawdzonego źródła

Pamiętaj, że dokonując zakupu części samochodowych nierzadko stawiasz na szali własne bezpieczeństwo. Co innego wymiana reflektora, co innego wymiana klocków hamulcowych. Dobór nieodpowiednich, używanych lub nieodpowiednio zdiagnozowanych zużytych komponentów wystawia nas na niepotrzebne ryzyko, którego zdecydowanie powinniśmy unikać. Jeśli jesteś w stanie poprawnie ocenić stan części używanych i nie są to tak zwane części eksploatacyjne, możesz śmiało zdecydować się na ich zakup. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie zrobić tego sam, zaufaj profesjonalistom, których wprawne oko i doświadczenie pozwolą dokonać właściwego wyboru wymagających wymiany komponentów.

Zapach do samochodu New Car

Dzięki Dr. Marcus możesz wnieść do auta powiew nowości! Wypróbuj zapach do samochodu New Car! Poczujesz jak Twój samochód pachnie nowością i świeżością i poczujesz się jakbyś dopiero wyjechał z salonu!