Car sharing - idea nie posiadania samochodu na własność

Nie musisz już kupować samochodu, żeby swobodnie przemieszczać się po mieście, a nawet wyjechać na wakacje! Nie płacisz za przegląd ani ubezpieczenie. Płacisz tylko za użytkowanie pojazdu. Brzmi nieprawdopodobnie? Już nie! Rynek motoryzacyjny nieustanie ewoluuje i wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom użytkowników samochodów. W dzisiejszych czasach, gdzie praktycznie na każde domostwo przypada chociaż jedno auto, może się to wydawać nieco zaskakujące, ale car sharing nieustannie zyskuje na popularności. To wygodne rozwiązanie dostępne jest dla każdego, ktoś posiada prawo jazdy. I nieustannie zyskuje kolejnych klientów. Kierowcy coraz chętniej decydują się na pozostawienie swojego samochodu w garażu i korzystają z wypożyczonego samochodu. Jest to również idealne rozwiązanie na nieprzewidziane sytuacje. Samochód nie chce odpalić? Zostawiłeś go w warsztacie u mechanika? Nie musisz się denerwować, czy marznąć na przystanku. Wystarczy, że posiadasz odpowiednio skonfigurowaną aplikację w swoim smartfonie, sprawdzasz, gdzie w Twoim sąsiedztwie zaparkowany jest samochód danej floty i w drogę!

Czym jest car sharing?

Jest to nowoczesny system użytkowania samochodów osobowych. Operator floty pojazdów za opłatą udostępnia możliwość korzystania z nich użytkownikom, którymi mogą być zarówno różne firmy jak również grupy osób fizycznych. Car sharing to różne modele samochodów, z których korzystasz kiedy chcesz, nie martwiąc się o koszty ich eksploatacji.

Zalety dla środowiska

Zdarza się, że osoby korzystające z car sharing’u rezygnują z zakupu własnego samochodu lub nawet sprzedają posiadane auto. Idea ta ma więc również zbawienny wpływ dla środowiska. Kiedy znacząco spadnie liczba aut na ulicach, zmniejszy się też emisja zanieczyszczeń. Co więcej, firmy zajmujące się wypożyczaniem aut mają często w swojej ofercie samochody elektryczne, które są zdecydowanie bardziej przyczyniają się do ograniczenia poziomu spalin.

Czy są jakieś minusy korzystania z car sharing’u?

Pamiętaj, że korzystając z auta udostępnianego przez floty pojazdów car sharing, nie jesteś jego jedynym użytkownikiem. Nigdy nie wiesz, czy osoba, która korzystała z pojazdu przed Tobą pozostawi go w takim stanie, jakbyś sobie tego życzył. Warto mieć wtedy pod ręką chusteczki czyszczące Dr.Marcus. Chusteczkami do czyszczenia szyb wewnętrznych Lemon szybko oczyścisz szyby ze smug i tłustych plam, które mógł pozostawić po sobie poprzedni użytkownik auta. Dzięki chusteczkom do czyszczenia skóry możesz odświeżyć skórzane elementy, np. kierownicę, zwiększając swój komfort jazdy czystym samochodem.