Akcesoria samochodowe - twoje must have!

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy nie jest zabronione. Nie możemy absolutnie trzymać telefonu w dłoni, rozmowa może odbywać się tylko i wyłącznie z użyciem odpowiednich akcesoriów, takich jak na przykład zestaw głośnomówiący. Rynek gadżetów samochodowych oferuje bogaty wybór rodzajów podobnych urządzeń, różnych producentów. A wysokość mandatu, jaki możesz otrzymać za korzystanie z telefonu podczas jazdy jest nierzadko wyższa niż cena takiego zestawu. Prosty rachunek – warto w nie zainwestować, ponieważ ryzykujesz nie tylko grzywną, ale przede wszystkim narażasz się na niebezpieczeństwo utraty koncentracji podczas jazdy.

Zestaw słuchawkowy

Obecnie jeden z podstawowych akcesoriów w wyposażeniu każdego niemal telefonu. Zestawy słuchawkowe wyposażone są w mikrofon oraz niewielki pilot na kablu, który pozwala na swobodne odbieranie lub odrzucanie połączeń. Nie jest to jednak obecnie najpopularniejsze rozwiązanie, wielu kierowców nie jest zadowolonych z opcji słuchawek „na kablu” i wybiera modele bezprzewodowe.

Zestaw głośnomówiący

Podstawowy gadżet, który umożliwi korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem. Zestaw wbudowany w system car audio jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, ponieważ telefon, dzięki funkcji Bluetooth połączy się z nim automatycznie za każdym razem, gdy tylko wsiądziesz do auta. Dzięki modulatorowi FM, głos naszego rozmówcy zostanie przekazany ze słuchawki na głośniki, co z pewnością znacząco podniesie komfort rozmowy w drodze.

Słuchawka Bluetooth

Powoli wypiera tracące na popularności zestawy słuchawkowe. Wygodniejsza w użytkowaniu niż klasyczne słuchawki z kablem, jest bardzo często wybieranym produktem. Zważywszy na fakt, że z telefonu podczas jazdy korzystamy raczej sporadycznie, cena nawet bardziej zaawansowanych technicznie modeli nie powinna odstraszać.

Uchwyt na telefon

Zamiast „wrzucać” telefon luzem na półkę czy siedzenie obok, umocuj go stabilnie używając uchwytu na telefon. Dzięki niemu Twój będziesz go miał zawsze w zasięgu wzroku. Możesz wybrać uchwyt mocowany do deski rozdzielczej lub przyklejany do szyby. Nie martw się, tak zainstalowany uchwyt w razie demontażu nie pozostawi żadnych śladów.

Dobry zakup – zwiększone bezpieczeństwo

Koszt akcesoriów do telefonu jest relatywnie niski, a duży wybór urządzeń różnych producentów pozwoli Ci znaleźć rozwiązanie dopasowane do Twoich preferencji. Akcesoria te zdecydowanie podnoszą komfort korzystania z telefonu w trakcie jazdy oraz podnoszą Twoje bezpieczeństwo.