5 postanowień noworocznych kierowcy

Twój samochód to Twoja pasja? A może po prostu nie wyobrażasz sobie funkcjonowania bez swoich czterech kółek? W obu przypadkach mamy dla Ciebie listę pięciu postanowień, które odmienią Twoje codzienne podróżowanie w 2018 roku!

Niezależnie od tego, jak wiele godzin spędzasz w swoim aucie, warto sprawić, by jazda nim była jak najbardziej komfortowa i bezpieczna. Te postanowienia pomogą Ci odmienić swoje auto w jeszcze lepszą przestrzeń!

1. Porządek musi być

Nic tak nie irytuje kierowcy jak bałagan we własnym samochodzie. Zakurzona deska rozdzielcza, poplamione siedzenia i śmieci walające się na wycieraczkach mogą skutecznie popsuć dobry nastrój. Dlatego też warto ustanowić sobie za cel regularne sprzątanie wnętrza auta. Pomocne w tym mogą okazać się chusteczki do czyszczenia kokpitu, płyn do mycia szyb samochodu czy chusteczki do czyszczenia skóry i skórzanych tapicerek. Z takimi pomocnikami wystarczy kilka chwil by na dobre zaprowadzić porządek w samochodzie, a przy tym porządek w swojej głowie!

2. Mój samochód – moja przestrzeń

Jeżeli nie czujesz się komfortowo w swoim samochodzie, to prawdopodobnie brakuje w nim elementów, które sprawiają, że jesteś „u siebie”. W stworzeniu przyjaznej dla siebie przestrzeni w aucie mogą pomóc płyty z ulubioną muzyką, masujące podkłady pod plecy, ukryte przekąski i butelka wody, dobra nawigacja GPS oraz samochodowy odświeżacz powietrza o ulubionym zapachu. Szeroką gamą aromatów może pochwalić się Dr. Marcus, którego różnorodne produkty dopasowują się do każdego auta i gustu kierowcy.

3. Pora na odkrycia

A gdyby tak wykorzystać swoje auto nie tylko do codziennego transportu z domu do pracy, ale też do odkrywania nowych horyzontów? Dobrym pomysłem dla osób ciekawych świata jest comiesięczna, choćby weekendowa wyprawa samochodem poza granice swojego miasta. Może to być ciekawy rezerwat, zapomniany zabytek, odwiedzenie SPA lub regionalnego festiwalu. To da aż 12 niezapomnianych przygód w ciągu całego 2018 roku!

4. Pełna kontrola

Kogo choć raz nie zaskoczył nagły brak płynu chłodniczego lub oleju silnikowego w aucie, niech pierwszy rzuci kamieniem. Dobrym pomysłem na kolejne postanowienie noworoczne jest regularne sprawdzanie stanu wszystkich płynów w swoim samochodzie oraz bieżące reagowanie na wszelkie zapalające się kontrolki. To nie tylko pozwoli czuć się pewnie w swoim aucie, ale i znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa wszystkich podróżujących!

5. Prowadzenie auto-kalendarza

Datę opłacenia kolejnej polisy i dzień zakończenia się aktualności ostatniego przeglądu masz w małym paluszku? Jeśli tak – gratulujemy samoorganizacji! Wszystkim innym polecamy już dziś wpisać w kalendarz wspomniane daty, aby uniknąć opóźnień i… niechcianych mandatów. Przypominajka w zmianie opon z zimowych na letnie również powinna się w nim znaleźć!

A Ty? Jakie masz postanowienia na Nowy Rok? Napisz do nas na naszym Facebooku – być może pomożemy w jego realizacji!