Perfumy do samochodu – czemu warto wybrać perfumy zamiast klasycznych odświeżaczy?

Nawet najmodniejsze, najdroższe auto prosto z salonu nie zrobi na nas naprawdę dobrego wrażenia, jeśli w jego wnętrzu będzie panował nieprzyjemny zapach. O taki kłopot nietrudno, o czym doskonale wiedzą chyba wszyscy posiadacze samochodów. Właśnie dlatego producenci akcesoriów motoryzacyjnych już dawno wymyślili praktyczne zapachy do aut, które można zainstalować w kabinie na kilka różnych sposobów. Są wśród nich m.in. tradycyjne, papierowe zawieszki, które umieszczamy bezpośrednio pod lusterkiem. Inną propozycją jest niewielki dozownik instalowany najczęściej na kratce wentylacyjnej. Intensywność jego aromatu zależy przede wszystkim od siły nawiewu, jaki ustawimy w klimatyzacji samochodowej. Coraz częściej jednak zwykłe zapachy samochodowe są wymieniane na perfumy do samochodu. Co powoduje, że to rozwiązanie staje się tak popularne? Czy warto zamienić klasyczny zapach samochodowy na perfumy do samochodu? Czym właściwie są wspomniane perfumy do samochodu i jak wybrać te, które najlepiej spełnią swoje zadanie?

Perfumy do samochodu – co to takiego?

Dla osób, które nie wiedzą, czym są perfumy do samochodu, nazwa ta może wydawać się naprawdę zagadkowa. W rzeczywistości jednak mowa o dobrze znanym zapachu samochodowym, który w tym przypadku występuje w znacznie bardziej skondensowanej postaci. Perfumy do samochodu zwykle pakowane są w niewielkie, eleganckie flakoniki, które bez trudu schowamy na przykład w skrytce przed przednim siedzeniem pasażera. Perfumy do samochodu mają postać cieczy, która może zostać rozpylona przy pomocy specjalnej buteleczki z atomizerem. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również wyjątkowo nowoczesne. W przeciwieństwie do tradycyjnych zapachów samochodowych, perfumy do samochodu nie muszą bowiem przez cały czas pozostawać na widoku.

Dlaczego warto wybrać perfumy do samochodu?

Odpowiedzi na to pytanie może być naprawdę wiele. Niektóre z nich zostały już wspomniane i to właśnie one są najczęstszymi powodami, dla których kierowcy zamieniają zapachy samochodowe na perfumy do samochodu. Mowa oczywiście o praktycznym aspekcie tego rozwiązania. Niewielki, kolorowy flakon bez trudu mieści się we wszystkich skrytkach i kieszeniach auta, dlatego przewożenie go w kabinie nie stanowi żadnego problemu. 

Poza tym, wybierając perfumy do samochodu, warto wziąć pod uwagę także praktyczny aspekt takiej decyzji. Mowa o bezpieczeństwie, które bez wątpienia wzrasta podczas użytkowania perfum samochodowych. Dlaczego? Wyobraźmy sobie auto, w którego wnętrzu zostaje zawieszona kartonowa plakietka w niecodziennym kształcie. Wydzielany przez nią aromat z pewnością jest przyjemny, jednak podczas jazdy taki zapach do samochodu cały czas pozostaje w ruchu. Kołysząc się tuż ponad linią wzroku kierowcy, może go skutecznie rozproszyć, a wówczas nietrudno o wypadek. Właśnie dlatego perfumy do samochodu będą znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla klasycznych zawieszek.

Perfumy do samochodu są estetyczną ozodobą

Kolejną zaletą, jaką bez wątpienia mają perfumy do samochodu, jest aspekt wizualny. W przeciwieństwie do zapachowych kartoników albo niewielkich dozowników mocowanych na kratce wentylacyjnej, perfumy do samochodu nie pozostają widoczne przez cały czas. W dowolnym momencie kierowca lub pasażerowie mogą wyjąć niewielką fiolkę ze schowka, spryskać wnętrze kabiny wybraną ilością perfum, a następnie z powrotem schować perfumy do samochodu przed wzrokiem innych.

Poza tym, wybierając perfumy do samochodu, możemy być pewni, że zamknięty w buteleczce zapach będzie znacznie mocniejszy niż ten, uwalniany przez inne tego typu produkty. Co to oznacza w praktyce? To, że wystarczy zaledwie niewielka ilość perfum samochodowych, aby uzyskać efekt taki sam lub lepszy od tego, który znamy sprzed lat.

Najmodniejsze perfumy do samochodu

Podobnie, jak w przypadku kosmetyków czy ubrań, również wśród gadżetów samochodowych możemy zauważyć pewne trendy. Nie omijają one także grupy produktów, jaką są perfumy do samochodu. Dużą popularnością wśród nich cieszą się od lat m.in. aromaty drzewne i korzenne, nie bez powodu łączone z elegancją i zapachem skóry. W okresie letnim warto wybrać perfumy do samochodu z nutami egzotycznych owoców, takich jak pomarańcze lub kokos. Niezmiennie, jednym z ulubionych zapachów proponowanych przez firmy produkujące perfumy do samochodu są także wszelkie wonie kwiatowe, które wprowadzają w kabinie auta kojący nastrój, a przy tym pozytywnie wpływają na koncentrację kierowcy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ