Odświeżacz samochodowy – przegląd odświeżaczy do auta

Każdy, kto choć raz kupował nowe auto, pamięta bez wątpienia charakterystyczny zapach unoszący się w jego wnętrzu przez pierwszych kilka dni od wyjazdu z salonu. Mieszanka odświeżaczy stosowanych do czyszczenia auta, zapachu tapicerki i wielu innych elementów wyposażenia to tzw. zapach nowości, który wielu z nas chciałoby zachować jak najdłużej. Nie ulega wątpliwości, że w miarę użytkowania auta, jego wnętrze stopniowo przesiąka całkiem innymi aromatami.

Znaczenie mają tu zarówno spożywane podczas jazdy posiłki, jak i na przykład perfumy stosowane przez kierowcę czy pasażerów. Co zrobić, aby szybko i bezpiecznie przywrócić naszemu autu dawną świetność, a samemu przypomnieć sobie moment jego zakupu? W takiej sytuacji najlepsze będą odświeżacze do auta. Jednak który z nich wybrać? Na co uważać i czego szukać na sklepowych półkach lub w internecie? Oto najważniejsze informacje dotyczące najpopularniejszych odświeżaczy samochodowych.

Odświeżacz samochodowy – tradycyjna zawieszka

Wielu z nas pamięta z dzieciństwa charakterystyczny zapach samochodu dziadków czy rodziców. W jego wnętrzu mieszały się aromaty, które po dziś dzień często kojarzą nam się z błogim spokojem i dziecięcą beztroską. Jedną z najlepiej wyczuwalnych nut zapachowych był wówczas odświeżacz do samochodu w formie niepozornej, kolorowej zawieszki. Ta prosta w wykonaniu i użytkowaniu, kartonowa ozdoba była nasączona perfumowaną wodą o określonym zapachu. Wieszając ją przed przednią szybą, dziadek sprawiał, że w aucie roztaczał się charakterystyczny aromat lasu.

Również dziś wiele firm produkujących kosmetyki samochodowe ma w ofercie popularne odświeżacze do auta w formie zawieszekTakie rozwiązanie jest nie tylko najtańsze, ale też najłatwiejsze w instalacji. Ma ono jednak istotne wady, wśród których na pierwszym miejscu bez wątpienia znajduje się niewielka trwałość produktu. Zapach wydzielany przez zawieszkę jest delikatny i szybko ulatnia się, nawet jeśli w danej chwili samochód nie jest używany. Taki defekt sprawia, że odświeżacze do auta w tej formie są coraz rzadziej wybierane przez kierowców.

Nowoczesne odświeżacze samochodowe 

Znaczne lepiej sprawdzają się rozwiązania polegające na zakupie woreczków wypełnionych pachnącymi kulkami albo niewielkim dyfuzorem montowanym na kratce klimatyzacyjnej. W obu przypadkach takie odświeżacze do samochodu nie rzucają się w oczy, doskonale spełniając przy tym swoje zadanie i zapewniając świeży zapach w aucie.

W przypadku odświeżaczy w postaci sakiewki z aromatycznymi kulkami nie musimy się martwić o to, gdzie umieścimy taki gadżet. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i małej wadze można go położyć niemal w każdym miejscu kabiny samochodowej. Pozostając widoczny, na przykład na desce rozdzielczej, pomiędzy fotelami czy na półce osłaniającej bagażnik, odświeżacz samochodowy-woreczek wypełni aromatem całe auto i dodatkowo doda mu charakteru. Jeśli zaś zdecydujemy się ukryć go przed wzrokiem użytkowników, swobodnie możemy włożyć go na przykład do jednej ze skrytek służących do przechowywania niewielkich przedmiotów.

Odświeżacze do auta na kratkę wentylacyjną

Nieco więcej uwagi trzeba poświęcić, decydując się na zakup odświeżacza do samochodu, który będzie mocowany do obudowy wentylacji. Zanim dokonamy takiej transakcji, warto bliżej przyjrzeć się budowie osłony wentylacyjnej i upewnić, że wybrany przez nas model odświeżacza będzie do niej pasował.

Ciekawym i wyjątkowo eleganckim rozwiązaniem są też żelowe odświeżacze do auta. Po otwarciu opakowania niewielki pojemniczek z żelem można na przykład postawić albo przymocować do uchwytu w podsufitce, a dzięki nowoczesnej formule, zapach jest uwalniany nawet przez 45 dni.

Dyskrecja ponad wszystko – odświeżacz do auta z atomizerem

Miłośnikom połączenia elegancji i nowoczesności szczególnie spodoba się odświeżacz do samochodu z atomizerem. Niewielka fiolka o pojemności zaledwie kilku-kilkunastu mililitrów, dodatkowo wyposażona w pompkę wystarczy, aby szczelnie wypełnić wnętrze auta dowolnie wybranym aromatem. W ofertach topowych marek tworzących kosmetyki samochodowe znajdują się zarówno zapachy przywołujące na myśl naturę, gwarantujące uczucie spokoju, jak i takie, które skutecznie pobudzą kierowcę nawet po wielogodzinnej jeździe. Decydując się na odświeżacz samochodowy z atomizerem, możemy dowolnie mieszać i zmieniać zapachy, dzięki czemu o nudzie nie będzie mowy.

Podsumowanie: odświeżacz do auta

Odświeżacze do samochodu to dziś nie tylko gadżety, ale też skuteczne sposoby na zwalczenie nieprzyjemnego zapachu i nadanie autu indywidualnego charakteru. W ofercie wielu sklepów są dziś dostępne zarówno odświeżacze w formie zawieszek, elektrycznych dyfuzorów, jak i tradycyjnych, ponadczasowych fiolek z atomizerami. O tym, na które z rozwiązań się zdecydujemy, wpływ będzie miało wiele czynników, takich jak budowa wnętrza samochodu czy upodobania kierowcy. Równie ważny jest też wybór odpowiedniej kompozycji zapachowej, dzięki której odświeżacz do samochodu spełni swoje zadanie w stu procentach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ