Najlepszy zapach do auta – który wybrać do samochodu?

Kupując nowe auto, często zwracamy uwagę nie tylko na lśniącą karoserię albo nienaganną czystość panującą wewnątrz, ale również na charakterystyczny aromat. Ta mieszanka zapachu tapicerki i kosmetyków używanych w salonach do konserwacji wnętrza samochodu wielu osobom przywodzi na myśl luksus i elegancję. Z biegiem czasu zapach w samochodzie ulega zmianie, a o świeżym aromacie można zapomnieć na dobre. Czy jednak aby na pewno? Dzięki nowoczesnym zapachom do samochodu, przywrócenie i utrzymanie świeżego aromatu jest prostsze, niż mogłoby się wydawać! Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy zapach do samochodu? Jaki formy zapachów samochodowych są dziś dostępne na rynku? Które z nich cieszą się największą popularnością?

Najlepszy zapach do samochodu – w jakiej formie?

Nie ulega wątpliwości, że poszukując najlepszego zapachu do auta, kierujemy się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Poza tym, warto jednak wziąć pod uwagę również praktyczność wybranego rozwiązania. Jeszcze całkiem niedawno, najpopularniejszą i najchętniej wybieraną formą zapachu samochodowego były popularne „choinki”. Niewielkie, kolorowe kartoniki wieszało się pod lusterkiem wstecznym, a poruszane podczas jazdy powietrze powodowało stopniowe uwalnianie leśnego aromatu.

Co lepszego od tradycyjnych zapachów?

Dziś właściciele samochodów stoją przed znacznie szerszym wyborem. Miłośnikom subtelnej elegancji z pewnością przypadnie do gustu zapach do samochodu mocowany bezpośrednio na obudowanie klimatyzacji, takie jak Speaker czy Harmony. Osobom chcącym cieszyć się niecodziennymi, a przy tym naprawdę wyrafinowanymi zapachami, polecane są niewielkie, materiałowe woreczki szczelnie wypełnione kulkami zapachowymi. Taki pakunek można umieścić w niemal dowolnym miejscu kabiny samochodowej, ponieważ nie rzuca się on w oczy, a w razie przemieszczenia – nie stanowi zagrożenia dla kierowcy czy pasażerów. Co więcej, Fresh Bag Eco świetnie sprawdzi się również jako odświeżacz samochodowej skrytki. Jeśli chcemy, aby przy jej każdorazowym otwarciu w powietrzu unosiła się naprawdę przyjemna woń – wystarczy włożyć do niej niewielką sakiewkę i pozwolić zapachowi na powolne uwalnianie.

Nie każdy jest jednak zwolennikiem umieszczania w samochodzie dodatkowych przedmiotów. W takiej sytuacji najlepszym zapachem do samochodu będzie ten w formie niewielkiej fiolki wyposażonej w atomizer. Dzięki opakowaniu takiemu, jak w przypadku Sprayu Senso, możemy w dowolnym momencie rozpylić niewielką ilość perfum w kabinie samochodowej, bez konieczności szukania dodatkowego miejsca na przytwierdzenie dozownika.

Najlepszy zapach do auta – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Chociaż wśród współczesnych kierowców nie brakuje fanów tradycyjnych zapachów przywieszanych pod lusterkiem, dla niektórych mogą się one okazać wyjątkowo niebezpieczne. Okazuje się bowiem, że przytwierdzony w ten sposób pachnący kartonik potrafi wyraźnie rozproszyć kierującego pojazdem. Nic w tym dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że podczas jazdy „choinka” porusza się, a zerkając w lusterko wsteczne, kierowca mimowolnie ją zauważa. Jeśli zatem szukamy sposobu na to, aby jazda autem była nie tylko komfortowa, ale również naprawdę bezpieczna, najlepszym zapachem do auta bez wątpienia będzie ten mocowany do kratki klimatyzacyjnej, w formie woreczka lub perfum w butelce z atomizerem.

Najlepszy zapach do auta – jakie aromaty warto przetestować?

Wiele zależy od tego, jakie zapachy wprowadzają nas w naprawdę dobry nastrój. Siadając za kierownicą, powinniśmy być przecież zrelaksowani, bo to właśnie nasze samopoczucie będzie miało istotny wpływ na poziom bezpieczeństwa podróży. Tym, którzy wyjątkowo cenią sobie tradycyjne zapachy do samochodu, szczególnie poleca się Senso Wood. Aromat świeżej trawy odpręża, dzięki czemu nawet wielogodzinne stanie w korku nie sprawi, że nasze ciśnienie niebezpiecznie wzrośnie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto jednak przetestować aromaty w sklepie i przekonać się, który zapach do auta będzie naszym zdaniem najlepszy. Warto też kilkukrotnie powrócić do wybranego zapachu, ponieważ na nasze odczucia wpływa na co dzień wiele zmieniających się ciągle czynników, takich jak warunki atmosferyczne czy poziom stresu.

Wanilia – najlepsza dla fanów tradycji

Jednym z ulubionych zapachów do auta jest dziś również wanilia. Wielu osobom przywodzi ona na myśl aromat domowego ciasta albo wnętrze piekarni. W takiej atmosferze trudno o nerwy czy stres, dlatego aromat waniliowy będzie jednym z najlepszych zapachów do samochodu nie tylko dla miłośników słodkości.

Francuskie perfumy najlepsze dla fanów elegancji

Natomiast jeśli wyjątkowo cenisz sobie szyk i elegancję, postaw na zapach do auta z nutami francuskich perfum. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Twoje auto zyska nie tylko wyjątkowy charakter, ale także będzie miało szansę stać się naprawdę luksusowe.

Podsumowanie: najlepszy zapach do samochodu

Wybierając najlepszy zapach do samochodu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Jednym z nich jest bez wątpienia gust kierowcy i pasażerów, jednak niemniej ważne okazuje się rozwiązanie zastosowane w konkretnym modelu zapachu samochodowego. Zanim zdecydujemy się na zakup, gruntownie przemyślmy miejsce, w którym chcielibyśmy przymocować dozownik perfum, a także to, czy wybrane przez nas rozwiązanie będzie możliwie najbezpieczniejsze. Warto również pamiętać o tym, że najlepszy zapach do auta to ten, który wprawia podróżujących w doskonały nastrój. Dzięki temu nawet najdalsza wyprawa staje się prawdziwą przyjemnością!

ZOBACZ RÓWNIEŻ