Najlepsze akcesoria do mycia samochodu | Dr. Marcus

Niezależnie od pory roku i posiadanego modelu auta każdy z nas chce maksymalnie zadbać o swój samochód. Nieodłącznym elementem wyrażania tej troski jest mycie auta. Czego potrzebujemy, aby skutecznie myć samochód? Woda i gąbka to zdecydowanie niewystarczająca odpowiedź. Przedstawiamy najlepsze akcesoria do mycia samochodu, których potrzebujesz.

Mycie auta w myjni czy ręcznie?

Z pewnością znajdziemy zwolenników jednej i drugiej opcji. Zachęcamy jednak do mycia samochodu własnoręcznie, w końcu kto lepiej zadba o nasze auto niż my sami? Mycie auta na myjni automatycznej jest oszczędnością czasu, ale musimy się liczyć z zagrożeniami. Bardzo szybko niszczeje lakier, uszczelki i delikatne plastiki. Karoseria może skończyć z wieloma rysami, a sam program mycia nie zawsze jest dobrze dopasowany do naszego samochodu.

Bezpieczną alternatywą jest ręczne mycie auta. Na początku może wydawać się bardziej czasochłonne niż korzystanie z myjni automatycznej. Szybko jednak wpadniesz w dobry rytm i mycie samochodu będzie szło sprawnie. Zobaczysz, że to zajęcie może świetnie relaksować! W osiągnięciu najlepszego możliwego efektu pomogą Ci akcesoria do mycia samochodu. Co warto wykorzystać podczas mycia auta?

Od czego zacząć mycie i sprzątanie samochodu?

Na początku przygotuj odpowiednio stanowisko do mycia. Podstawową zasadą jest znalezienie miejsca, które nie jest nasłonecznione. Używając różnych preparatów chemicznych do sprzątania samochodu, będziesz mieć pewność, że nie wyschną one za szybko pod wpływem promieni słonecznych. To bardzo ważne! Uchronisz lakier, plastiki, chromy i inne wrażliwe elementy przed szkodliwym działaniem chemii.

Mycie samochodu na dwa wiadra

Jeśli chcesz, aby mycie samochodu poszło sprawnie, przygotuj dwa wiadra. W jednym znajdzie się ciepła woda z profesjonalnym szamponem do mycia aut. Drugie wypełnij zimną wodą, w której będziesz moczyć gąbkę i rękawicę z brudu. Dzięki temu nie porysujesz lakieru.

Profesjonalny szampon do mycia samochodu

Jedno wiadro wypełnij szamponem. Ale jakim? Przede wszystkim unikaj stosowania domowych środków chemicznych do mycia auta. Ryzykujesz trwałymi uszkodzeniami lakieru! Wykorzystaj profesjonalny szampon do mycia samochodu. Usunie wszelkie rodzaje brudu i skutecznie przygotuje nadwozie do kolejnych etapów konserwacji. Co więcej, użycie szamponu dedykowanego do mycia samochodu gwarantuje ochronę lakieru przed matowieniem, promieniowaniem UV i zabrudzeniami. To dobra inwestycja. Zwykle kilkadziesiąt mililitrów wystarcza na nawet 7 litrów wody!

Jak usunąć większe zabrudzenia samochodu? Płyn do usuwania smoły i owadów

Warto zaopatrzyć się w płyn, który pomoże usunąć najtrudniejsze zabrudzenia. Wystarczy 3,5 minuty, aby pożegnać się z insektami i uporczywymi zabrudzeniami ze smoły. To też rozwiązanie odwiecznego problemu: jak usunąć odchody ptaków z samochodu? Mogą naprawdę szkodliwie wpływać na lakier samochodowy. Warto jak najszybciej się ich pozbyć. Płyn do usuwania smoły i insektów jest bezpieczny zarówno dla elementów z tworzyw sztucznych, szkła i karoserii.

Aż miło się sprząta! Czyli mikrofibra do czyszczenia samochodu

To Twój absolutny must have, jeśli naprawdę chcesz dbać o kondycję Twojego auta. Wymieniając akcesoria do mycia auta, nie moglibyśmy pominąć rękawicy z mikrofibry. Pomoże Ci doprowadzić auto do czystości, ale przede wszystkim jest bezpieczna dla karoserii. Przy wyborze rękawicy zwróć uwagę na to, żeby miała dobry rozmiar i ściągacz. Dzięki temu nie będzie zsuwać się z dłoni podczas mycia samochodu. Nie tylko przy sprzątaniu auta, ale również podczas codziennego użytku, często ratują życie miękkie ściereczki z mikrofibry. Zmieszczą się nawet w najmniejszym schowku!

Polerki samochodowe – czy warto?

Początkującym proponujemy zacząć przygodę z samodzielnym myciem auta od polerki ręcznej. Jest zdecydowanie bezpieczniejsza i nie wymaga żadnych inwestycji. Niestety polerka ręczna jest dość czasochłonna i usuwa tylko powierzchowne zarysowania. Coraz więcej amatorów decyduje się na wykorzystanie mechanicznej (elektrycznej) polerki. Polerka mechaniczna wymaga doświadczenia, ale daje lepsze efekty. Wykorzystanie jej sprawi, że lakier Twojego samochodu znów zacznie lśnić!

Jak najlepiej myć szyby w samochodzie?

Szyby to niezwykle ważny element auta. Jako kierowca zawsze powinieneś dbać o dobrą widoczność, która zagwarantuje bezpieczeństwo Tobie i innym uczestnikom ruchu. Wszystkie wcześniej wspomniane akcesoria do mycia samochodu świetnie uzupełniają chusteczki do mycia szyb. Chusteczki do mycia szyb od zewnątrz pomogą Ci rozprawić się ze śladami po insektach i niespodziewanymi plamami spowodowanymi przez różne czynniki środowiskowe. Możesz je wykorzystać również do czyszczenia reflektorów. Chusteczki do mycia szyb od wewnątrzpodkreślą efekt czystości i pozostawią wewnątrz samochodu przyjemny zapach, nie zostawiając smug.

Najlepsze akcesoria do mycia samochodu. Podsumowanie

Każdy subiektywnie dobierze akcesoria do mycia auta według własnych potrzeb i oczekiwań. Wypróbuj sugerowane przez nas rozwiązania, a przekonasz się, że nie będziesz chciał z nich rezygnować. Zadbaj o swój samochód i spraw, żeby zawsze lśnił, jakby wyjechał prosto z salonu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ