Najbardziej popularne trasy samochodowe - udaj się w trasę marzeń!

Myślisz o zagranicznym urlopie na pokładzie swojego samochodu? Dowiedz się, jakie są najbardziej znane trasy samochodowe i… bądź gotowy do drogi!

Prawdziwi miłośnicy motoryzacji niejednokrotnie decydują się na podróż samochodem dla… samej jazdy samochodem! To właśnie długie godziny spędzone za kółkiem są największą przyjemnością i sposobem na prawdziwy relaks. Jeśli do tego dorzuci się niezapomniane widoki i ciekawe punkty na postój, wszystko staje się przygodą rodem z filmów. Nic zatem dziwnego, że najbardziej niezwykłe trasy samochodowe na świecie nieustannie cieszą się dużą popularnością. Sprawdź, które miejsca warto wrzucić na swoją mapę oraz jak przygotować się do takiej wyprawy.

Big sur – Stany zjednoczone

Kalifornijska trasa o nazwie Big Sur to odcinek autostrady numer 1. Biegnie ona wzdłuż poszarpanej linii brzegowej od miejscowości San Simeon do Carmel. Jazda tą drogą gwarantuje oszałamiające widoki na pokaźne skały, o które uderzają spienione wody Oceanu Spokojnego. Podczas drogi koniecznie zatrzymaj się, by popatrzeć na malowniczy Most Bixby Creek, ogromne sekwoje czy klimatyczny wodospad McWay.

Trollstigen – Norwegia

Słynne norweskie widoki gór czekają na Ciebie wzdłuż trasy nazywanej Trollstigen, co oznacza nic innego jak… ścieżka trolli. Ten górski szlak prowadzi przez 11 ostrych zakrętów i jest zlokalizowany na stromym zboczu w hrabstwie Møre og Romsdal w Norwegii. Po drodze zatrzymaj się na platformie widokowej i podziwiaj Wodospady Stigfossen. Tej wyprawy nigdy nie zapomnisz!

Przełęcz stelvio – Włochy

Pokazywana często w programach motoryzacyjnych przełęcz Stelvio biegnie przez sam środek wschodnich Alp w północnych Włoszech. Znajdziesz tam 15-kilometrowe odcinki prowadzące przez ośnieżone szczyty przepasane niezwykłymi, zielonymi dolinami. Wybierając się tam upewnij się, że nie masz lęku wysokości – przemierzając całą trasę pokonasz aż 2000 metrów różnicy poziomów!

Szosa transfogarska – Rumunia

Biegnąca przez Rumunię szosa Transfogarska jest dobrze znana wśród miłośników motoryzacji. Droga ta została zbudowana jako trasa wojskowa w 1970 roku i łączy dwie najwyższe góry Karpat Południowych: Moldoveanu oraz Negoiu, wznosząc się tym samym na wysokość 2034 m n.p.m. Co ciekawe, szosa ta została uznana jako jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie. Tylko dla prawdziwych śmiałków!

Udając się w jedną z tych tras, koniecznie sprawdź stan techniczny swojego auta. Musi być ono w stu procentach sprawne i całkowicie bezawaryjne – to oszczędzi Ci wielu zmartwień oraz kosztów na miejscu. Do podróży przygotuj się tak samo, jak na zagraniczny camping – miej pewność, że Twój telefon komórkowy umożliwia wykonywanie połączeń w każdym kraju oraz zachowaj pod ręką odpowiednią ilość pieniędzy w gotówce. Nie zapomnij o solidnym prowiancie i dużej ilości wody. Nigdy nie wiesz, jak daleko znajdziesz najbliższy postój czy restaurację. Na koniec pamiętaj o kosmetykach samochodowych. To one pozwolą Ci zachować samochód w idealnym stanie, co – wraz z ulubionym odświeżaczem powietrza – znacznie uprzyjemni jazdę i pozwoli zachować same cudowne wspomnienia!