Kosmetyki do samochodu – 6 kosmetyków do samochodu, który powinien mieć każdy kierowca

Jeżeli nadal nie jesteś przekonany, czy warto stosować kosmetyki do samochodu, przychodzimy z wyjaśnieniem. Kosmetyki do samochodu to nie tylko sposób na to, aby Twój samochód wyglądał perfekcyjnie. To także idealny sposób na konserwację auta i przedłużenie jego żywotności. Dosłownie. Samochody, które są odpowiednio pielęgnowane, rzadziej zaskakują swoich właścicieli niespodziewanymi usterkami i koniecznością naprawy u mechanika.

Autodetailing to temat, którego z pewnością nie da się omówić w jednym artykule. Jednak w tym zestawieniu przedstawiamy kosmetyki do samochodu, w które naszym zdaniem powinien zaopatrzyć się każdy kierowca. Wybraliśmy 6 pewniaków, które muszą znaleźć się w motoryzacyjnej kosmetyczce. 

Kosmetyki do samochodu do czyszczenia z zewnątrz

Podobno mamy 15 sekund na zrobienie pierwszego dobrego wrażenia. Z dobrym wrażeniem o naszym samochodzie est podobnie. Na początku liczy się to, co widzimy na zewnątrz. Obok dobrego wrażenia, kosmetyki do samochodu poprawiają także ochronę naszej karoserii. Działają ochronnie przeciwko kurzowi, brudowi, promieniom słonecznym oraz zanieczyszczeniom drogowym. Kosmetyki do samochodu, w które warto się zaopatrzyć do pielęgnacji auta z zewnątrz to:

1.      Szampon do samochodu

Niezbędny w codziennej pielęgnacji auta. Szampon do samochodu powinien być numerem jeden, jeśli chodzi o autokosmetyki. Profesjonalny preparat będzie chronić powłokę lakieru oraz przeciwdziałać jej zarysowaniom.

2.      Preparat do czyszczenia felg

Felgi wymagają oddzielnej pielęgnacji. Są one najczęściej wykonane ze stopu aluminium lub stali (z wyjątkiem tych wyczynowych, które mają zredukowaną masę i wykonane są z włókien węglowych). Specjalna nawierzchnia wymaga specjalnego środka. Dlatego płyn do czyszczenia felg warto wybrać od profesjonalnego producenta.

Kosmetyki do samochodu do czyszczenia wewnątrz

Gdy zrobiliśmy już dobre wrażenie z zewnątrz, czas zadbać o wnętrze. Tutaj czeka nas wiele różnorodnych elementów, które wymagają oddzielnego omówienia. Długą listę kosmetyków do samochodu do wnętrza ograniczyliśmy tylko do dwóch, które naszym zdaniem są największym priorytetem. Są nimi mleczko do kokpitu oraz preparat do czyszczenia tapicerki. Skąd naszym zdaniem właśnie te kosmetyki do samochodu powinny znaleźć się w kosmetyczce każdego kierowcy?

3. Mleczko do kokpitu

Deska rozdzielcza to zdecydowanie wymaga szczególnego dopieszczenia. Warto wybrać środek, który będzie chronić przed szkodliwym UV oraz będzie przeciwdziałać blaknięciu kokpitu. Profesjonalne środki do kokpitu wzbogacone są o składniki antystatyczne, dzięki którym na powierzchni kokpitu nie osadza się kurz. 

4. Preparat do czyszczenia tapicerki

Tapicerka to element, który jest najbardziej eksploatowanym w samochodzie. To tam najczęściej gromadzą się wszelkie zabrudzenia. Szczególnie, gdy wewnątrz samochodu często spożywa się posiłki – resztki jedzenia, czy napojów często wchłaniają się w elementy tekstylne i powodują zabrudzenia. Preparaty do czyszczenia tapicerki powodują jej dogłębne czyszczenie oraz szybkie schnięcie.

Kosmetyki do samochodu na sytuacje awaryjne

Wprawny kierowca powinien być także przygotowany na sytuacje nieprzewidziane. Kosmetyki do samochodu to także te, które są pod naszą ręką w sytuacjach awaryjnych. Jakie preparaty warto mieć w swoim samochodzie?

5. Ściereczki do kokpitu

Ukryte w skrytce ściereczki do kokpitu mogą uratować wnętrze naszego auta, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego. Wylana kawa w cupholderze? Kurz, który osadził się podczas ostatniej podróży? Na te i wiele innych sytuacji remedium są ściereczki do kokpitu, które są nasączone środkiem czyszczącym. 

6. Odmrażacz do szyb

Chociaż do zimy jeszcze dużo czasu, konstruując ten poradnik myśleliśmy o zaopatrzeniu całorocznym. Ostatni produkt to pewniak, który pozwoli nam uniknąć stresu związanego z odśnieżaniem szyb podczas mroźnej zimy. W odmrażacz do szyb powinien zaopatrzyć się każdy kierowca, który w sezonie zimowym chce sprawnie przygotowywać się do jazdy.

Jak kosmetyki do samochodu, to tylko od zaufanego producenta

Te 6 kosmetyków do samochodu polecamy każdemu kierowcy. Ich łączny koszt to około 60 zł, a większość z preparatów wystarcza na kilka sezonów. Nie jest to koszt obciążający budżet, a z pewnością koszt, który warto ponieść, aby utrzymać samochód w dobrym stanie. Kosmetyki do samochodu to dobra inwestycja przedłużająca żywotność każdego auta!

ZOBACZ RÓWNIEŻ