Kosmetyka samochodowa – jak ręcznie zadbać o swoje auto ?

Polerowanie lakieru wydaje się każdemu dość proste. W praktyce jednak wymaga nieco wiedzy, a także odpowiednich kosmetyków samochodowych. Nie każdy preparat pozwala bowiem uzyskać pożądany efekt wizualny i błysk. Polerowanie to jeden z procesów wymaganych przy konserwacji lakieru. Warto wspomnieć, że każdy pojazd trzeba uprzednio przygotować do lakierowania, a także m.in. aplikacji powłoki ceramicznej. Dzięki temu nie tylko lakier będzie wyglądał o wiele świeżej, ale całość zachowa o wiele bardziej efektowny design. Jakie produkty wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Tego dowiesz się właśnie w tym artykule! 

Polerowanie ręczne jedynie przy odpowiedniej autokosmetyce

Samochody można polerować na wiele sposobów. Z reguły korzysta się z metody maszynowej, a w niektórych wypadkach ręcznej. Każda ma swoje zalety i wady.  Polerka ręczna jest najbardziej czasochłonną formą. Jednak zapewnia za to zdecydowanie większą precyzję niż w przypadku maszynowej. Z drugiej strony wymaga zdecydowanie większego nakładu pracy, a przy tym zgranie odpowiedniej gradacji past z twardością pada  polerskiego jest prawdziwą sztuką. Dodatkowo szczególnie kluczowy jest faktor, który źle dobrany w przypadku polerowania maszynowego może bardzo źle skończyć się dla naszego pojazdu. Kolejną kwestią jest odpowiednia kosmetyka samochodowa. Czynnik ten potrafi być wręcz decydujący o skuteczności polerowania, a także wpływać bezpośrednio na zamierzony efekt końcowy. 

Jak uniknąć hologramów i dłużej utrzymać efekty – kosmetyka samochodowa

Pod kątem polerowania ręcznego najlepszym wyjściem jest uchwyt do padów.  Ułatwi Ci on pracę. Jednak to tylko kwestia typowo ergonomiczna. Jeśli chodzi o same kosmetyki samochodowe, najlepiej jest w tym aspekcie wypróbować każdą lepszą markę. Tańsze preparaty są niezwykle nieskuteczne, a można wręcz powiedzieć, że bezużyteczne. Dlatego najlepszym wyjściem jest postawienie na sprawdzonego producenta. Dr. Marcus to jeden czołowych liderów na rynku zapachów samochodowych i nie tylko. Z reguły jego produkty są kojarzone tylko ze środkami do dbania o wnętrze pojazdy. Jednak jest to ogromny błąd! Dlaczego? 

W ofercie znajduje się bowiem szerokie spektrum szamponów samochodowych z woskiem oraz innych autokosmetyków, które skutecznie zadbają nie tylko wygląd, ale i przede wszystkim bezpieczeństwo lakieru. Marka od lat sprawdza się w kompleksowym czyszczeniu i dbaniu o auta. Czy warto wypróbować? Jeśli jeszcze nie miałeś do czynienia z Dr. Marcus, to być może jest to najlepszy ku temu moment? 

Autokosmetyka to nie tylko kwestie zewnętrzne!

Pamiętaj, że wnętrze samochodu jest równie istotne, jak błyszczący się lakier. Wbrew pozorom utrzymanie czystości w środku bywa tak samo skomplikowane, jak z zewnątrz. Ponadto jeśli uszkodzimy tapicerkę, to wymiana może być droższa niż w przypadku zderzaka. Dlatego dobrze jest odpowiednio dobrać kosmetyki samochodowe, a w razie wątpliwości zapytać, czy sprawdzą się w przypadku naszego auta. W sklepie podjęcie decyzji bywa ciężkie, często sprzedawcy nie są tak dobrze zorientowani jak mogłoby się wydawać. Poza tym autokosmetyki to tylko i wyłącznie wycinek asortymentu, na którym się znają. Lepiej jest więc spytać o radę specjalistów, prawda? Ponownie doradzamy, aby skorzystać z firmy, która skupiona jest wokół dystrybucji tylko i wyłącznie jednego typu produktów. Dr. Marcus od lat dba o pojazdy swoich klientów. Jeśli masz wątpliwości, to wystarczy, że skontaktujesz się z obsługą klienta! Oszczędzisz sobie dzięki temu masę nerwów i kłopotu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ