Kontroluj swoje auto

Sprawne auto to podstawa codziennego funkcjonowania dla wielu z nas. Właśnie dlatego warto dbać o nie jak najlepiej, głównie ze względu na swoje bezpieczeństwo i komfort. Obowiązek corocznych przeglądów sprawia, że każde auto jest regularnie brane pod lupę! Warto zatem wiedzieć, na czym polega cała diagnostyka oraz gdzie warto ją wykonać. Już dziś umów się na wizytę w Stacji Kontroli Pojazdów Dr. Marcusa (Dobrzecka 7, 62-800 Kalisz)! Czekamy na Ciebie pod numerem telefonu: 62 764 37 55 oraz bezpośrednio w punkcie! Przeczytaj dlaczego warto odwiedzić nasz punkt!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Korzystanie z samochodu, który ma trwałą usterkę lub był niewłaściwie eksploatowany przez dłuższy czas, to ogromne ryzyko, które może skończyć się wypadkiem i uszczerbkiem na zdrowiu. To właśnie dlatego coroczny przegląd auta nie powinien być traktowany jako przykry obowiązek, lecz okazja do uważnego przyjrzenia się swojemu pojazdowi. Badanie pojazdu pomaga uzyskać dokładne zalecenia i wskazania odnośnie ewentualnej naprawy. Po wszystkim można mieć pewność, że auto jest w pełni sprawne i bezpieczne oraz, że nie zaskoczy nas usterką podczas jednej z podróży.

Idealna stacja diagnostyczna

Diagnostyka auta kosztuje wszędzie dokładnie tyle samo, warto zatem zadbać o to, by wybrana stacja diagnostyczna była jak najlepsza. Nie warto liczyć na szybki i pobieżny przegląd – niewykryta przez diagnostę usterka i tak prędzej czy później wyjdzie na jaw i to w najmniej oczekiwanym momencie! Dlatego właśnie warto przyprowadzić swój samochód tam, gdzie zostanie on najlepiej i najdokładniej sprawdzony, a także pamiętać o tym, że każda złotówka wydana na usunięcie niedoskonałości wpływa na wzrost naszego bezpieczeństwa. Jeżdżenie od stacji do stacji w poszukiwaniu jedynie pieczątki jest zatem nie tylko nieodpowiedzialne, ale i od 13 listopada także nieopłacalne. Zmiany w przepisach sprawiły bowiem, że opłata za badanie techniczne jest pobierana z góry, niezależnie od jego wyniku, a właściciel auta ma 14 dni na naprawienie wykrytych defektów. Po szybkiej wizycie u mechanika zapłacimy już tylko od 13 do 36 złotych, zależnie od wielkości niedociągnięć.

Badanie techniczne pod lupą

Podstawowym elementem badania samochodu jest sprawdzenie sprawności i ustawień świateł. Następnie diagnosta dokładnie sprawdza w jakim stanie są opony, szyby oraz cała karoseria. Niezwykle ważnym elementem każdej kontroli jest ocena sprawności hamulców oraz stan amortyzatorów auta. Oba systemy muszą być sprawne i działać bez najmniejszych zarzutów. Luzy w układzie kierowniczym lub zawieszeniu są również niedopuszczalne. Nie ma także mowy o ewentualnych wyciekach płynów samochodowych! Mogą od razu zdecydować o negatywnym wyniku badania. Na końcu diagnostyki odbywa się pomiar poziomu emisji spalin danego auta. Musi się on mieścić w przyjętych normach, aby nadmiernie nie wpływać na zatruwanie środowiska.

Dbając o sprawność swojego auta, dbasz o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich! Pamiętaj – jeśli wybierzesz sprawdzony i godny zaufania punk diagnostyczny, będziesz mieć większą pewność odpowiedniej kontroli. Zapraszamy do naszych stacji diagnostycznych, w których – poza godną zaufania diagnozą – otrzymasz garść porad dotyczących użytkowania oraz naprawy ewentualnych usterek!

To co? Do zobaczenia w Stacji Kontroli Pojazdów na Dobrzeckiej 7, 62-800 w Kaliszu! Wpadnij bezpośrednio do nas lub zadzwoń aby się umówić: tel. 62 764 37 55.