TIPOS DESTINOS UTILIZAR FRAGANCIAS

Atmosfera w otoczeniu jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia – w końcu dużo przyjemniej przebywa się w uporządkowanym wnętrzu, które pachnie świeżością. Dyfuzory zapachowe to idealny sposób na to, żeby w powietrzu zawsze unosił się subtelny aromat. Drewniane patyczki umieszczone w szklanym pojemniku, wyglądające bardzo stylowo i efektownie, ozdobią każde pomieszczenie. Odświeżacz jest niezwykle prosty w użyciu i działa nawet przez wiele tygodni. Poznaj naszą ofertę i wybierz ulubiony dyfuzor zapachowy do domu, biura i każdego wnętrza, w którym chcesz stworzyć przyjemny klimat.

Jak działają dyfuzory zapachowe z patyczkami

Dyfuzory zapachowe składają się z 3 elementów: szklanego lub ceramicznego pojemnika, mieszanki zapachowych olejków i etanolu oraz patyczków drewnianych (najczęściej rattanowych lub trzcinowych). Sposób ich działania jest praktycznie bezobsługowy i odbywa się na zasadzie dyfuzji. Wystarczy włożyć patyczki do karafki z płynną mieszanką zapachową i pozwolić im stopniowo nasiąkać na całej długości. Za ten proces odpowiadają mikroskopijne kanaliki na ich powierzchni, które wchłaniają olejki i popychają je do wierzchołków. Dyfuzor trzcinowy lub rattanowy zaczyna działać, gdy pachnący płyn dotrze do końca patyczków. Pod wpływem ciepła panującego we wnętrzu, olejek powoli odparowuje, w efekcie czego aromatyczna woń uwalniana jest do otoczenia przez długi czas.

Dyfuzor trzcinowy – dyskretny i trwały odświeżacz

Zazwyczaj dyfuzory zapachowe działają przez 2–3 miesiące, w zależności od składu i pojemności aromatycznej mieszanki oraz liczby patyczków. Warto pamiętać o tym, by ustawić odświeżacz na podstawce, żeby zabezpieczyć meble przed zabrudzeniem. Dla zapewnienia ciągłego uwalniania aromatu patyczki należy obrać co kilka dni, a co najmniej raz w tygodniu. Ważne jest także miejsce, w którym umieszczony jest dyfuzor trzcinowy. Najlepiej ustawić go w centralnym punkcie pomieszczenia na wysokości min. 1 metra, gdzie jest dobra cyrkulacja powietrza – dzięki temu zapach równomiernie rozniesie się po całym wnętrzu. Dyfuzory zapachowe najwydajniej działają na powierzchniach do 30 m2 – w większych pomieszczeniach warto ustawić kilka odświeżaczy, żeby wzmocnić aromatyczną nutę.

Dyfuzor zapachowy do domu i biura

Dyfuzor zapachowy do domu pozwoli wykreować niepowtarzalną atmosferę w Twoich czterech kątach. Gustowna forma odświeżacza sprawia, że w każdym pomieszczeniu będzie niebanalnym dodatkiem do wystroju. Ustaw dyfuzor zapachowy do domu wszędzie tam, gdzie chcesz roztoczyć ulubioną aromatyczną woń – w łazience, salonie, sypialni, pokoju dziecięcym czy korytarzu. Ponieważ nie wymaga on praktycznie żadnej obsługi poza obracaniem patyczków, świetnie sprawdzi się również w rzadziej uczęszczanych częściach domu, jak piwnica czy garaż.

Eleganckie dyfuzory zapachowe to doskonały sposób na zapewnienie przyjemnego aromatu także w biurze i pomieszczeniach użytkowych. Olejki zapachowe działają jak aromaterapia, dzięki czemu bardzo pozytywnie wpływają na nastrój. Wykorzystaj to i ustaw dyfuzor trzcinowy w biurze, żeby uprzyjemnić sobie pracę. Odświeżacze doskonale sprawdzą się w gabinetach lekarskich, kosmetycznych i fryzjerskich oraz w poczekalniach, tworząc w nich relaksującą atmosferę.

Dyfuzor zapachowy do samochodu

Przy wyborze odświeżacza powietrza do samochodu najważniejszy jest wybór zapachu przyjemnego dla powonienia. Warto zadbać również o to, aby jego działanie było delikatne i nie powodowało wrażenia przytłoczenia. Najlepszy będzie odświeżacz, który uwalnia aromat stopniowo i przez długi czas, działający na podobnej zasadzie co dyfuzor trzcinowy. Jednak pachnące patyczki w karafce, pomimo wielu zalet, w przypadku auta nie zdadzą egzaminu. Ze względu na ich formę, trudno byłoby umieścić je w bezpiecznym i komfortowym miejscu.

Dobrym rozwiązaniem jest natomiast dyfuzor zapachowy do samochodu montowany na kratkę wentylacyjną. Niewielkich rozmiarów odświeżacz nie zajmuje miejsca i nie przeszkadza w trakcie jazdy. Jego największym atutem jest możliwość stopniowania ilości wydzielanego do otoczenia aromatu – odświeżacz działa bowiem tylko wtedy, gdy włączony jest nawiew. Wiele modeli umożliwia dodatkową regulację mocy, dzięki czemu można ustawić intensywność uwalnianej woni według własnych potrzeb. Dyfuzor zapachowy do samochodu do kratki wywiewu jest jednym z najtrwalszych odświeżaczy i działa nawet przez kilkanaście tygodni.

Dyfuzor trzcinowy Senso Home Sticks – elegancki zapach do wnętrz

Kolekcja Senso Home Sticks to wyjątkowe dyfuzory trzcinowe wyróżniające się ponadprzeciętną trwałością i niepowtarzalnym designem. Odświeżacz został zaprojektowany w taki sposób, by zapach dozowany był w bardzo subtelny sposób. Patyczki stopniowo nasączają się olejkami i powoli uwalniają aromatyczną woń do otoczenia przez 8–10 tygodni. Dyfuzory zapachowe Senso Home Sticks dostępne są w pojemnikach 50 ml i 100 ml i występują w 6 wariantach zapachowych:

Starannie dobrane kompozycje aromatyczne pozytywnie wpływają na samopoczucie i tworzą przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. Efektowny dyfuzor trzcinowy to nie tylko gwarancja trwałego zapachu, ale także designerski dodatek aranżacyjny do wnętrza i idealny pomysł na prezent. W serii Senso Home znajdziesz również pachnące saszetki, odświeżacze powietrza w sprayu i wiele innych produktów, dzięki którym możesz cieszyć się ulubionym aromatem w każdym miejscu!