TIPOS DESTINOS UTILIZAR FRAGANCIAS
FILTRY

Dbanie o czystość pojazdu to absolutna podstawa. Nie wystarczy bowiem pojechać do pierwszej lepszej myjni i zakupić odpowiedni bilet. Lakier wymaga zdecydowanie więcej od właściciela pojazdu. Konieczne jest dbanie własnoręczne o stan naszego auta. W praktyce sprowadza się to do regularnego czyszczenia oraz odrobiny troski. Nie muszą one jednak zajmować dużej ilości czasu. Wystarczy zakupić odpowiednie akcesoria do mycia samochodu, aby ułatwić sobie wiele z nich. Co wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Sprawdź właśnie w tym artykule!

Jak umyć samochód na własnej posesji?

Przede wszystkim dopilnuj, aby zadbać o wariant ekologiczny. Nie wolno myć na trawie ani w pobliżu roślin. Wykorzystaj do tego podjazd, w szczególności jeśli jest on brukowany. Dobrze, jeśli jest on z odpływem kanalizacyjnym. Kolejną kwestią są odpowiednie akcesoria do mycia samochodu. Tutaj podstawą są markowe preparaty. Wybór nie pozostaje bez znaczenia, gdyż tańsze są po prostu zdecydowanie mniej skuteczne. Lepiej jest dołożyć nieco więcej i cieszyć się dużą skutecznością. Ponadto wybór lepszego środka często będzie skutkował tym, że spędzimy mniej czasu na czyszczeniu. Dla przykładu glinki do substancji smolistych szybciej pozbędą się odprysków asfaltu, a także ciężkich w szorowaniu zanieczyszczeń wulkanizacyjnych. Ceną jest nie koszt środka czyszczącego, a Twój czas.

Zadbaj o odpowiednią myjkę, szczotki i ściereczkę

Pamiętaj o tym, żeby dobierać wyłącznie akcesoria do mycia samochodu z mikrofibry. Materiał ten nie wchłania żwiru, który może zarysować lakier, a także idealnie poleruje. W praktyce ściereczki z mikrofibry są wręcz idealne pod kątem dbania o wnętrze. Nie ma lepszego sposobu na umycie tapicerki, czy czyszczenie siedzeń. Nie jest tajemnicą, że kluczem do porządnej pielęgnacji są nie tylko produkty chemiczne, ale też akcesoria. Nawet najprostsze narzędzia potrafią diametralnie wpłynąć na długość całego procesu, a także efekty końcowy. Jeśli myjesz własnoręcznie, to pamiętaj również jak istotna jest myjka ciśnieniowa. Bez niej dokładne spłukanie powierzchni zewnętrznej będzie niezwykle czasochłonne. Z kolei spryskanie całości wodą zajmie Ci kilka chwil. W szczególności, jeśli dostosujesz odpowiednio ciśnienie.

Czy potrzebuję wiadra z separatorem?

Tak, jednak niekoniecznie musi być wyposażone we wspomniany separator. Drugą kwestią jest gąbka i odpowiedni szampon samochodowy. Tutaj doradzamy, aby zasugerować się przede wszystkim marką Dr. Marcus. Producent od lat zajmuje się dystrybucją akcesoriów do mycia samochodów i nie tylko. Jednym z ciekawszych preparatów jest szampon samochodowy z woskiem. Pozwala on znacznie skrócić czas potrzebny na polerowanie, gdyż myjąc od razu przygotowujesz lakier pod woskowanie. Nierzadko konieczny jest zakup dwóch osobnych drogich środków. Z kolei w tym wypadku nabywasz produkt typu 2w1. Ponadto nie musisz osobno myć i polerować. Wystarczy, że odpowiednio dokładnie rozprowadzisz szampon, a następnie spłukasz i wypolerujesz szmatką. Proste? Przetestuj sam!