TYPEN ZIELE VERWENDEN DUFT
FILTRY

Współcześni producenci zakładają, że najdłuższy czas eksploatacji każdego samochodu maksymalnie 10 lat. Sprawia to, że marki nie wykorzystują do pokrywania karoserii lepszych lakierów. Ratunkiem mogą być jednak najprostsze woski samochodowe. Dlaczego? Z tego względu, że potrafią one znacząco ograniczyć wpływ negatywnych czynników środowiskowych na pojazdy. Dotyczy to dosłownie wszystkiego, co może dotknąć powierzchni lakieru od promieni słonecznych po deszcz, czy sól drogową. Wystarczy się rozejrzeć wokół siebie, a bardzo łatwo można zauważyć, jak wiele niekorzystnych czynników bezpośrednio oddziałuje na karoserię. Jak zabezpieczyć swoje auto? Jak wybrać odpowiednie woski samochodowe? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

W jaki sposób wosk samochodowy wpływa na karoserię?

Tutaj warto wspomnieć, że auta otrzymują coraz lepszy standard wnętrz, jest on wręcz nieporównywalny do tego sprzed lat. Jednak lakier nie zyskuje w tym czasie na grubości, a jego jakość nie zwiększa się. Z tego względu dobrze jest przemyśleć zastosowanie dodatkowej warstwy ochronnej w postaci wosku samochodowego. Pozwala on w prosty sposób ograniczyć szkody, które stają się przyczyną późniejszego powstawania rdzy. Pamiętaj, że jeśli korozja raz dotknęła już Twojego auta, to będzie powracać regularnie i nic na to nie poradzisz. Dlatego zabezpiecz się przed tym zanim przyjdzie Ci płacić za szkody, jakie wyrządzi. Dotyczy to nie tylko aspektu wizualnego, ale i wpłynie w 100% na Twoje bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Jak dbać o karoserię naszego samochodu?

Pielęgnacja lakieru jest bardzo ważna. Bez niej traci on bardzo szybko swoje właściwości, a o auto trzeba dbać kompleksowo. Jednak cały proces wymaga czasu, który trzeba na to poświęcać regularnie. Dlatego wraz myciem całego samochodu warto od czasu do czasu porządnie go nawoskować i wypolerować. Dzięki temu zachowa on swój błysk na dłużej, a dodatkowo zyska warstwę ochronną. Poza standardowym pakietem czynności pielęgnacyjnych, trzeba także zastosować preparaty służące do pielęgnacji i najlepiej wybłyszczania lakieru. Usuniesz w ten sposób nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia i jeśli wykorzystasz środki hydrofobowe, to dodatkowo na powierzchni karoserii nie utrzyma się nawet woda, która jest również nośnikiem zanieczyszczeń oraz szkodliwych soli mineralnych.

Dlaczego warto skorzystać z wosków samochodowych i środków od Dr Marcus?

Z tego względu, że dobrze jest kupować tylko od jednego producenta. Bardzo często większość elementów wchodzących w skład oferty jest w stosunku do siebie komplementarna. Ponadto Dr Marcus to marka działająca na rynku od lat. Dowodem na jakość jej produktów jest masa zadowolonych klientów, którzy zawsze wracają po więcej. Dla przykładu mycie samochodu może być o wiele prostsze, dzięki zastosowaniu preparatów 2w1. Tutaj dobry okazuje się szampon z polerowaniem, który skraca czas potrzebny na regularne doprowadzanie karoserii do czystości. Kończysz natomiast nakładając glinkę. Proste? Jak najbardziej!