Daj się zaskoczyć

Żaden odświeżacz samochodowy nie pachnie wiecznie, jednak istnieje magiczny i bardzo prosty na wyraźniejsze odczuwanie unoszącej się w aucie woni. Wystarczy zaopatrzyć się nie w jeden, a w dwa zapachy samochodowe!

Niezwykłe działanie zapachów

Nasz zmysł węchu daje nam niezwykłe możliwości, które do dziś potrafią niejednokrotnie zaskoczyć naukowców. W nosie każdego z nas kryje się od 5 do 6 milionów receptorów odpowiedzialnych za wyłapywanie zapachów i przesyłanie informacji o nich prosto do analizującego daną woń mózgu. Właśnie w taki sposób mamy zdolność rozróżnienia aż bilion różnych zapachów. Tak szeroka zdolność wyłapywania odmiennych kompozycji idzie niestety w parze z faktem, że receptory przyzwyczajają się do unoszącego się w powietrzu zapachu. Oznacza to, że nasz mózg niejako przestaje zauważać nuty zapachowe, które na stałe unoszą się dookoła. Jaki jest zatem sposób na „ożywienie” swojego nosa i ponowne „wyłapanie” swojej ulubionej kompozycji? Nic nie działa tak skutecznie, jak systematyczna wymiana źródła zapachu i dosłowne „żonglowanie” odświeżaczami, które są różne od siebie.

Zapachowa para doskonała

Zapachy samochodowe Dr. Marcus nie tylko zaskakują nasze zmysły, ale i świetnie wypełniają wnętrze auta trwałą, wszechobecną wonią. Szeroki wybór kompozycji zapachowych pozwala na bardzo sprytne i bezproblemowe wybranie dwóch odświeżaczy, które różnią się od siebie na tyle, by każdorazowo pobudzić nasze zmysły na nowo. Doskonałym przykładem, intensywnie stymulującego nasz mózg połączenia, jest zestawienie zapachów Black oraz Red Fruits. Zapach Black to zapach perfumeryjny, który przywołuje na myśl najpiękniejsze i najbardziej wyszukane wnętrze sklepu z wodami toaletowymi. Jest bardzo nowoczesny oraz uwodzicielski i z łatwością zjednuje sobie zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Red Fruits to dla odmiany zapach owocowy, który przenosi nas na sam środek letniego targowiska, pełnego wiśni, truskawek czy jabłek. Jego niezwykle esencjonalne i słodkie nuty dodają energii i pozytywnie nastrajają do działania. Aby jednak w pełni móc cieszyć się oryginalnymi nutami obu odświeżaczy, polecamy wyposażyć się w oba oraz używać ich naprzemiennie. Dzięki temu możemy nasze ulubione zapachy dłużej będą nas cieszyć, a my będziemy świadomi ich aktywności!

Przekonaj się, jak bardzo taki zabieg pobudzi Twój nos do działania!