Czym jest autokosmetyka?

Czy stać Cię, aby co kilka miesięcy udać się na kompleksowe mycie samochodu? Nie zawsze. Od czasu do czasu można zagwarantować sobie taki luksus, jednak w większości przypadków jest wiele innych wydatków, które są bardziej istotne. Z kolei jednak o wygląd auta trzeba również zadbać. Dotyczy to zarówno lakieru, jak i czyszczenia wewnątrz. Autokosmetyka będzie zawsze świetnym rozwiązaniem dla osób, które wolą nieco zaoszczędzić i mają czas, aby zadbać o pojazd. Jeśli Twój samochód nie prezentuje się już tak fantastycznie jak kiedyś, to być może właśnie teraz jest czas, aby poświęcić mu nieco czasu? Jak to zrobić i jakie autokosmetyki wybrać? Więcej dowiesz się właśnie w tym artykule! 

Autokosmetyka w przypadku naszego samochodu

Nie wszyscy mają tego świadomość, ale dbanie o pojazdy z wewnątrz i zewnątrz to absolutna podstawa. Nie musi to być także tak niewygodne i zabierać dużo czasu. Wystarczy podejść do tej kwestii kompleksowo w praktyce oznacza to, że można po prostu skupić się na elementarnych sprawach. W praktyce polega to po prostu  na zakupie środków chemicznych, które pozwolą szybko i sprawnie wyszorować, wypolerować i odświeżyć nasz samochód. Dodatkowo jeśli zakupimy np. produkty 2w1 rezultat procesu będzie zdecydowanie lepszy w porównaniu do tradycyjnego woskowania i mycia. Nie będzie trzeba również tracić czasu na osobne dwie czynności. Zrobimy wszystko kompleksowo w czasie jednego popołudnia spędzonego przy pojeździe i nakładając na niego autokosmetyki.

W jaki sposób zadbać o swoje auto?

Przede wszystkim bądź cierpliwy i wygospodaruj sobie odrobinę czasu. Nie da się bowiem odpowiednio przygotować np. lakieru pod polerowanie, jeśli chcemy to zrobić szybko. Wszystko wymaga nieco wysiłku, aby całego procesu nie trzeba było powtarzać od nowa. Autokosmetyka to dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Zaczynasz najpierw od mycia szamponem, potem nanosisz glinkę i usuwasz wszelkie zatłuszczenia oraz odpryski z asfaltu, a potem bierzesz się za kompleksowe usuwanie rys z lakieru, zdrapywanie resztek owadów i łatanie mikro-zadrapań. Czyszczenie komory wlewu paliwa dokonywane jest także podczas tego procesu.

Czy możesz samodzielnie zadbać o swój samochód?

Zdecydowanie. Jeśli zachowasz odpowiednią cierpliwość i przeznaczysz na to np. całe popołudnie, to z pewnością rezultat będzie bardziej niż satysfakcjonujący. Na pewno nie zrobisz tego tak jak profesjonalny mechanik, gdyż nie dysponujesz odpowiednim sprzętem. Jednak możesz ograniczyć koszty po swojej stronie. Wystarczy raz na rok przejść się do specjalisty. Przez resztę czasu wykorzystaj swój czas i kup odpowiednie autokosmetyki. Każdy może przywrócić wcześniejsze walory estetyczne auta. Zadaniem auto kosmetyki jest wypolerowanie, usunięcie hologramów, plam tłustych i oczyszczenie z odprysków asfaltu. Pamiętaj, że dzięki takim specyfikom możliwe jest także gruntowne wyczyszczenie każdego elementu samochodu we wnętrzu. Możesz także wprowadzić nieco świeżości dodając także zapach.

Jaką markę autokosmetyków polecamy?

Na rynku jest dostępnych szerokie spektrum różnego typu produktów i marek. Ciężko jest niestety wybrać coś prosto i szybko. Zbyt duży wybór utrudnia decyzję, a nie każdy producent zapewnia dostęp do dobrych preparatów. Warto zastanowić się więc nad Dr Marcus. Dlaczego? Zlecenie całego procesu fachowcom jest kosztowne. Natomiast ty poświęcając trochę własnego czasu możesz zdecydowanie taniej zapewnić sobie co najmniej połowiczny efekt, który otrzymałby np. u mechanika. Autokosmetyka ponadto pozwala utrzymać wszystko po prostu dłużej. Dr Marcus pozwala na kompleksowe usuwanie brudu, a także zapewnia o wiele lepszy błysk lakieru. Czyszczeniu karoserii jest prostsze dzięki zastosowaniu dobrze wyselekcjonowanych płynów i chemii. Wystarczy, że przejrzysz ofertę tego producenta. Warte uwagi są m.in. specjalne szampony 2w1 z woskowaniem. Oszczędzają one odrobinę czasu, który spędziłbyś na myciu i woskowaniu osobno.

ZOBACZ RÓWNIEŻ