Czy wiesz jak istotny jest zapach w domu ?

Aromaty wpływają w bardzo dużym stopniu na nasze samopoczucie. Oprócz tego niektóre z nich mają nawet właściwości bakteriobójcze. W praktyce np. lawenda oraz niektóre drzewa iglaste zabijają szkodliwe drobnoustroje. Zapachy do domu nadają każdemu pomieszczeniu zupełnie inną atmosferę. Przyjemny aromat cytrusów lub wanilii rozchodzący się w powietrzu koją zmysły i ułatwiają odprężenie się po ciężkim dniu pracy. Zapachy do pomieszczeńmają także najróżniejsze działanie. Mogą sprawić, że zrelaksujesz się lub wręcz przeciwnie – nabierzesz sił i energii! Ponadto zneutralizują także nieprzyjemną woń papierosów lub sierści naszych pupili. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jak dobrać zestaw zapachów do domu? Dowiesz się więcej właśnie w tym artykule!

W jaki sposób zapewnić sobie powiew świeżości we własnym mieszkaniu?

Wystarczy, że postawisz na dobre jakościowo zapachy do pomieszczeń. Nie warto wybierać tutaj tanich produktów. Dlaczego? Z tego względu, że posiadają one często bardzo intensywny i wręcz duszący aromat. Ponadto z reguły wyczuwalny jest w nich także chemiczny zapach. Nic zresztą dziwnego, gdyż są tanie. Dobrze dobrana świeczka zapachowa jest odrobinę droższa, ale najczęściej powstaje na bazie naturalnych składników. Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i przede wszystkim samopoczucie, to wybieraj wyłącznie zapachy do domu, które powstają na bazie substancji w 100% ekologicznych. 

Jak wybrać zapach do domu?

Na rynku dostępnych jest szerokie spektrum aromatów w różnej formie. Najpopularniejszą jest bez wątpienia odświeżacz powietrza w aerozolu. Działa szybko i intensywnie. Dość dużym mankamentem pozostaje jednak kwestia jego efektywności. Wyczuwalny jest pn bowiem zaledwie przez chwilę. Dlatego sprawdza się z reguły, jeśli przypalimy coś w trakcie przyrządzania posiłku lub jeśli nasz pies postanowi wyjść na spacer w dość ulewny wieczór. Możesz jednak wybrać także nieco bardziej ciekawe rozwiązania w postaci świec zapachowych, a także patyczków aromatyzowanych. W jaki sposób one działają? 

Świeczki zapachowe oraz patyczki w Twoim domu!

Należą one do zdecydowanie najbardziej efektywnych produktów. Warto wybierać te na bazie olejku kokosowego lub wosku. Zapewniają one w takim wypadku najbardziej prozdrowotne właściwości. Świeczki zapachowe wprowadzają do każdego domu miły i przyjemny dla nosa aromat. Dodatkowo dostępne są w szerokim wachlarzu zapachów od wanilii po cedr, czy drzewo sandałowe. Do tego mają one różne właściwości. Jeśli zdecydujemy się na kawę lub lawendę, to oczyścimy powietrze z zarazków oraz nieprzyjemnych zapachów. Z kolei mięta oraz np. sosna potrafią pobudzić i dodać nieco energii w trakcie cięższego poranka. Jeśli natomiast planujesz romantyczny wieczór we dwoje, to nie ma nic lepszego niż przyjemna nutka brzoskwiń lub róż. W nagłych wypadkach przydają się również patyczki zapachowe. Jest to nieco mniej efektywna, ale dająca szybszy rezultat wersja świeczek. Działają krócej, ale za to od razu intensywnie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ