Czy wiesz jak dobierać woski samochodowe ?

Każde auto wymaga odrobiny troski od czasu do czasu. Niezależnie czy jest to popularny tani model, czy też samochód z lepszej półki. Lakiery samochodowe zawsze kojarzą się nam z perfekcyjnym błyskiem w słońcu i nie tylko. Niektórzy preferują warianty matowe, jednak zdecydowanie więcej osób stawia na klasykę. Pamiętaj, że wraz z eksploatacją lakier traci swój blask, a także wytrzymałość. W praktyce oznacza to, że z biegiem lat Twój pojazd będzie wyglądał nie tylko gorzej, ale i stanie się bardziej podatny na korozję oraz czynniki atmosferyczne. Najlepiej w takiej sytuacji dla lakieru jest zastosowanie dobrze dobranego wosku samochodowego. Niestety, ale liczba produktów dostępnych na rynku nie ułatwia wyboru. Który konkretnie kupić? Czym różnią się od siebie poszczególne woski samochodowe? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

Woski samochodowe i zastosowanie w praktyce

Wnętrza aut w ostatnich latach to zupełnie inny poziom niż niegdyś. Natomiast lakiery mimo, że posiadają lepsze parametry, to ich struktura nie staje się coraz grubsza. Tym samym nie ma co liczyć na to, że będą wytrzymalsze. Specjaliści z góry określają,  że czas użytkowania przeciętnego samochodu to maksymalnie 10 lat, a co za tym idzie nawet lepsze lakiery posiadają żywotność na maksymalnie kilkanaście sezonów. Z tego względu warto samodzielnie zadbać o to, aby nasz lakier jak najdłużej zachował swoje właściwości. Koszt w tym przypadku zawsze będzie zdecydowanie mniejszy niż cena lakierowania kilku elementów, które zaczną korodować. Ponadto, jeśli na Twoim samochodzie pojawiła się już rdza, to znaczy, że będzie ona regularnie powracać. Lakier stracił bowiem po prostu swoje podstawowe właściwości.

Co daje zastosowanie wosku samochodowego?

Lakier przez cały czas jest narażony na szereg czynników atmosferycznych, które nie są korzystne dla naszego auta. Flagowym przykładem będzie niekorzystny skutek soli sypanej zimą na jezdnię i charakterystyczne wżerki na naszej karoserii. Warto więc w tym aspekcie zastanowić się nad zakupem wosku samochodowego. Stanowi on dodatkową warstwę ochronną, która po prostu zabezpieczy Twój lakier przed szeregiem warunków atmosferycznych, zanieczyszczeń, a także odprysków z asfaltu, które potrafią się nawet w niego wtopić. Wykonanie prostego woskowania potrafi wiele zmienić, a także znacząco wydłużyć okres eksploatacji praktycznie każdego lakieru samochodowego. Pielęgnacja karoserii to proces, który powinien być wykonywany regularnie. Zresztą nie bez powodu, gdyż pozwala to również na usunięcie większości zanieczyszczeń. Jeśli zdarza Ci się często myć samochód, to co drugie lub trzecie dobrze jest go także kompleksowo nawoskować i nabłyszczyć. Który preparat jednak wybrać, jeśli na rynku jest ich masa? 

Woski samochodowe od Dr Marcus

Tutaj jeśli chodzi o podjęcie decyzji, to sugerujemy przetestowanie produktów pochodzących od jednego producenta. Jeśli cały pakiet sprawdzi się w przypadku naszego lakieru, to po co korzystać z kilku preparatów różnych marek? Tutaj skłaniamy się ku ofercie pochodzącej od Dr Marcus. Stanowi on wybór wielu kierowców na całym świecie, a także od lat działa na rynku autokosmetyków. Za pośrednictwem Dr Marcus otrzymasz dostęp nie tylko do wosków samochodowych, ale i szamponów 2w1 z polerowaniem, a także szeregiem bardzo dobrze przemyślanych kosmetyków do Twojego auta. Produkty marki ułatwią znacznie proces kolejnego mycia, a także skrócą czas potrzebny na wykonanie całości. Dodatkowo jeśli wybierzesz środki hydrofobowe, to sprawią one, że nawet krople wody nie pozostaną na powierzchni Twojego lakieru!

ZOBACZ RÓWNIEŻ