Czy warto skusić się na elektryczny samochód?

Samochody napędzane prądem z roku na rok zyskują na swej popularności. Zastanawiasz się czy inwestycja w elektryczne auto jest dla Ciebie? Oto kilka zalet i wad takiego rozwiązania.

Oszczędność na paliwie

Ceny za litr paliwa rosną i rosną, tymczasem samochód elektryczny, który może być w pełni napędzany energią elektryczną nie wymaga od Ciebie tankowania. I choć prąd oczywiście również nie jest darmowy, to w ogólnym rozliczeniu ładowane pod napięciem auto jest o wiele tańsze w eksploatacji.

Miły gest dla środowiska

Samochody elektryczne są w 100% ekologiczne, ponieważ działają na silnikach, które nie emitują spalin. Takie rozwiązanie nie produkuje toksycznych gazów ani dymu, ponieważ w stu procentach działa na czystym źródle energii. W ten sposób przyczynisz się dla dobra klimatu.

Bezpieczeństwo w pakiecie

Auta na prąd przechodzą takie same testy sprawności, jak samochody napędzane paliwem. W razie wypadku tak samo gwarantują otwarcie poduszek powietrznych i odcięcie zasilania od akumulatora. To może uniemożliwić Tobie i pasażerom odniesienie poważnych obrażeń.

Cisza, którą usłyszysz

Obniżone natężenie dźwięku to kolejna zaleta pro-ekologicznych aut. Są one znacznie cichsze niż klasyczne auta na silniki spalinowe. Co więcej, silniki elektryczne są w stanie zapewnić płynną jazdę z większym przyspieszeniem na dłuższych dystansach. Dzięki temu podróżowanie nimi to czysta przyjemność!

Ładowanie, tylko gdzie?

Niestety nasz kraj jeszcze nie jest w pełni gotowy na elektryczne pojazdy, toteż punkty ładowania i przygotowane pod to stacje paliwowe są nadal w fazie rozwoju. Aktualnie niewiele miejscowości może się pochwalić specjalistycznymi wtyczkami do takich aut. To oznacza, że ​​będąc długiej podróży, możesz utknąć tam, gdzie akurat skończy się energia.

Krótki zasięg i prędkość jazdy

To, co może Ci się nie spodobać to fakt, że samochody elektryczne mają ograniczenia odnośnie swego zasięgu i prędkości. Większość z nich daje możliwość przejechania od 100 do 250 kilometrów, po czym wymaga ponownego naładowania. Z tego względu niezbyt nadają się na długie podróże.

Dłuższy czas ładowania

Podczas, gdy tankowanie zajmuje Ci zaledwie kilka minut, samochód elektryczny potrzebuje aż około 4 do 6 godzin na pełne naładowanie swej baterii. To może być uciążliwe dla tych, którzy nie posiadają stacji blisko swojego miejsca zamieszkania lub używają auta codziennie, zwłaszcza w celach służbowych.

Patrząc na powyższe stwierdzenia, musisz samodzielnie zdecydować czy auto zasilane prądem jest stworzone dla Ciebie. Jeśli jesteś osobą dbającą o środowisko i kondycję naszej planety, taki samochód z pewnością przyniesie Ci spokój i satysfakcję. Zanim jednak elektryczny pojazd trafi do Twojego garażu, możesz wyrazić swoje proekologiczne poglądy, wybierając odświeżacze samochodowe z linii Dr. Marcus Fresh Bag ECO. Ich naturalny skład oraz zaskakujący zapach z pewnością zainspiruje Cię do życia EKO!