5 zalet szamponów do samochodu z woskiem

Każdy właściciel auta dba o nie na swój własny sposób. Regularne przeglądy i dbałość o stan techniczny to podstawa, która zapewnia bezpieczeństwo. Niemniej ważne są jednak walory wizualne i estetyczne. Jak skutecznie zadbać o wygląd samochodu, żeby jak najdłużej cieszyć oko błyszczącym lakierem bez zacieków i smug? Podstawą jest odpowiedni szampon do auta.

Dlaczego warto samodzielnie myć auto?

Mycie w myjniach automatycznych negatywnie wpływa na kondycję lakieru samochodowego i innych delikatnych elementów karoserii. Szczotki powinny być nieskazitelnie czyste, jednak duża liczba mytych codziennie aut sprawia, że takie nie są. Dla lakieru nawet ziarnko piasku może oznaczać nie tylko mikrouszkodzenia, ale też widoczne gołym okiem szkody. Jeśli chcesz uniknąć niespodziewanych rys na lakierze ulubionego auta, warto wybrać mycie ręczne z wykorzystaniem odpowiednich środków czyszczących.

Specjalistyczny szampon do mycia samochodu a domowe środki czyszczące

Kto z nas nie widział kiedyś sąsiada, który myje swój samochód z wykorzystaniem zwykłej gąbki i płynu do naczyń czy podłóg? Dzisiaj mycie auta pod domem jest zabronione. Nie tylko ze względu na widmo mandatu, ostrzegamy: nigdy nie wiemy na pewno, czy chemia stosowana w domu nie okaże się zbyt mocna, aby wykorzystać ją do mycia samochodu. Zdecydowanie lepiej wybrać bezpieczeństwo. Inwestycja w profesjonalny szampon do mycia auta to wydatek rzędu kilku lub kilkunastu złotych, a uchroni nas przed dodatkowymi kosztami na poprawę stanu lakieru samochodowego i usuwanie niechcianych rys. 

Szampon do mycia auta z woskiem czy bez?

Wśród wielu propozycji rynkowych zwykle nasz wybór sprowadza się do decyzji czy wybrać szampon z woskiem, czy bez. Który szampon do mycia samochodu jest lepszy? Decyzja zależy głównie od efektów, które chcemy osiągnąć. Szampon do mycia samochodu z woskiem ma jednak szereg zalet, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru.

5 zalet szamponów do samochodu z woskiem:

#1 Przedłużona żywotność lakieru

Wosk ma zbawienny wpływ na stan lakieru i karoserii. Używanie szamponu do mycia samochodu z woskiem nie tylko gwarantuje czystość auta, ale też zabezpiecza lakier przed uszkodzeniami przez zewnętrzne czynniki. Wosk działa na długo po myciu auta i pełni funkcję warstwy ochronnej, która wydłuża żywotność i świetny wygląd lakieru. Zimą chroni przed śniegiem, solą i błotem, latem zaś ogranicza negatywny wpływ promieniowania słonecznego i blaknięcie lakieru. Wosk zawarty w szamponie spowalnia też matowienie lakieru.

#2 Rzadsze mycie samochodu

Mycie samochodu szamponem z woskiem sprawia, że na lakierze utrzymuje się warstwa ochronna. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia gromadzą się na powierzchni woskowanego lakieru o wiele wolniej niż na lakierze niepokrytym warstwą wosku. Mniej zabrudzeń = rzadsze mycie auta! To nie tylko oszczędność czasu, ale ograniczenie zagrożenia powstawania nowych uszkodzeń mechanicznych wskutek nadmiernie częstego pocierania lakieru.

#3 Oszczędność czasu i pieniędzy

Szampon do mycia samochodu z woskiem to świetna propozycja dla tych, którzy cenią swój czas i pieniądze. Oddzielne woskowanie auta jest bardzo czasochłonne. Użycie szamponu z woskiem pozwala na mycie auta z mniejszą częstotliwością, co zaoszczędza cenny czas. Mówiąc o oszczędzaniu, warto wspomnieć o cenie tego specjalistycznego produktu. Litr szamponu z woskiem dobrej jakości kosztuje nawet mniej niż 10 złotych! Cena zestawu szampon bez wosku + wosk do lakieru samochodowego to zdecydowanie większy wydatek.

#4 Wydajność i wszechstronność

Zaledwie 50 ml szamponu z woskiem wystarcza na 7 litrów wody! Ten środek jest nie tylko bardzo wydajny, ale i wszechstronny. Szampon z woskiem nadaje się do każdego rodzaju karoserii i do każdego rodzaju lakieru samochodowego. Nie musisz się bać nieprzewidzianych uszkodzeń, szampon samochodowy z woskiem jest bezpieczny dla Twojego auta. Nawet jeśli zmienisz w międzyczasie samochód – wykorzystasz wcześniej kupiony szampon.

#5 Łatwość użycia

Mycie auta szamponem bez wosku i wprowadzanie oddzielnego etapu woskowania może być, szczególnie na początku, skomplikowane. Wtedy należy nie tylko oddzielnie zakupić szampon samochodowy i specjalistyczny wosk do karoserii i wosk do lakieru, ale też wiedzieć, w jaki sposób woskować auto. Aby robić to skutecznie i uzyskać pożądany efekt trzeba dużej wprawy. Użycie szamponu z woskiem jest o wiele prostsze. Wystarczy zastosować się do wskazówek producenta – odpowiednio rozcieńczyć szampon. I tyle! Jest gotowy do użytku. Samochód będzie czysty, a lakier lśniący jeszcze długo po myciu. 

Szampon z woskiem do mycia samochodu. Podsumowanie

Woskowanie lakieru samochodowego często jest pomijane. Zachęcamy do stawiania woskowania na równi z myciem auta. Osoby, które cenią sobie efektywność produktów, będą zachwycone możliwością wykorzystania szamponu samochodowego z woskiem. Nie trzeba już rozdzielać mycia i woskowania, można wykonać je w jednym czasie.Oszczędność czasu i pieniędzy, łatwość użycia, długoterminowa ochrona lakieru i widoczne efekty wizualne zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników aut.

ZOBACZ RÓWNIEŻ